Wraz z nową serią Navis RGB SilentiumPC zdecydowało się na wprowadzenie wersji z 280 mm radiatorem i 140 mm wentylatorami. Czy chłodzenie rzeczywiście okaże się bardzo wydajne?

Navis RGB 280 zostało zapakowane w standardowy karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, pastę termoprzewodzącą, przejściówkę 2×4 pin na 4 pin oraz kontroler. Instrukcja dobrze wyjaśnia montaż, który jest bardzo łatwy. Z każdego elementu z podświetleniem (wentylatory i pompka) wychodzi osobny kabel RGB. Na szczęście każdy z nich posiada wejście męskie i żeńskie. Oznacza to możliwość połączenia wszystkiego w jedno i podpięcia albo do kontrolera zasilanego przez SATA, albo do płyty głównej. Nie ma więc problemów z synchronizacją kolorów. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Navis RGB 280 wygląda świetnie. Oczywiście dużą robotę robi podświetlenie – w szczególności dotyczy to pompki, gdzie w wersji 240 Pro była ona raczej niezbyt ciekawa. Poza tym całość jest czarna, więc po prostu świetnie wygląda w obudowie. Radiator ma wymiary 310 mm x 140 mm x 54 mm. Został wykonany z aluminium, a z boku znajduje się miejsce do dopełniania cieczy w układzie. Węże są bardzo giętkie i mają długość ok. 350 mm. Sam blok wodny jest miedziany. Pompka pracuje z prędkością 2500 RPM i jest zasilana ze złącza SATA. MTBF wynosi 50 tysięcy godzin. Jakość wykonania całego AiO jest dobra.

Wentylatory to modele Sigma HP RGB 140. Ich maksymalna prędkość wynosi około 1800 RPM. MTBF to ponownie 50 tysięcy godzin. Śmigła mają podkładki antywibracyjne w miejscu przykręcania śrub. Są zasilane ze złącza 4 pin i posiadają PWM.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!