SilverStone po dłuższym czasie nieobecności powraca z testami na WhatNext. Jako pierwsze urządzenie pokażę Wam test najnowszego AiO SilverStone Tundra TD02-RGB. Czy jest ono ciekawą propozycją w niższej cenie?

Chłodzenie otrzymałem w czarnym kartonie. Wraz z nim w środku znajduje się zestaw montażowy, mała tubka pasty termoprzewodzącej, przejściówkę 2x 4 pin na 1x 4 pin, 4 pin na Molex i RGB na Molex. Zdecydowanie brakuje mi dołączonego kontrolera, który pozwoliłby na sterowanie podświetleniem bez konieczności posiadania odpowiedniej płyty. Także nie ma instrukcji, którą możemy znaleźć na stronie – SilverStone poszedł w stronę Arctica. Za to sam montaż jest banalny i bardzo podobny do pozostałych AiO, jakie miałem okazję testować.

SilverStone Tundra TD02-RGB wygląda bardzo dobrze. Wentylatory są podświetlane oraz także sama pompka także posiada RGB. Ta druga ma podświetlane logo firmy, które może się podobać, ale nie musi – kwestia gustu. Wszystkie RGB podłączane są poprzez standardową wtyczkę 4 pionową i kompatybilne jest z praktycznie każdym systemem na płytach głównych.

Radiator ma wymiary 274 mm x 120 mm x 32 mm i został wykonany z aluminium. Jest on cały czarny i sprawia wrażenie dobrej jakości. Wychodzą z niego dwa węże o długości 310 mm. Ich połączenie z pompką jest ruchome, dzięki czemu można je dowolnie wygiąć. Węże są także wykonane z gumy – nie zostały niczym oplecione.

Blokopompka ma miedzianą podstawkę. Jej wymiary to 58 mm x 58 mm x 42 mm. Pompka pracuje z prędkością 2500 RPM. Jej obudowa jest plastikowa, ale także jakość wydaje się być dobra.

Wraz z chłodzeniem otrzymujemy dołączone dwa 120 mm wentylatory. Ich maksymalna prędkość to 2200 RPM, głośność 34,8 dBA, przepływ powietrza 83,7 CFM a ciśnienie 2,63 mmH2O. Posiadają one złącze 4 pin i tym samym obsługują PWM. Mają one po 11 skrzydełek, które zostały specjalnie wygięte w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia. Poza tym są to raczej standardowe wentylatory.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!