Do redakcji przybyło chłodzenie cieczą prosto z Chin. Jest to model Soplay SP-C2407, który dostarczył nam sklep TomTop. Czy taka konstrukcja jest warta uwagi?

Chłodzenie zapakowane zostało w standardowy karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy oraz małą tubkę pasty. Problem z instrukcją jest taki, że została napisana ona po chińsku (a przynajmniej wydaje mi się, że jest to ten język). Na szczęście po samych obrazkach można się zorientować, jak montować chłodzenie.

Soplay SP-C2407 wygląda naprawdę dobrze. Jest całe czarne, a podświetlane na czerwono są wentylatory oraz pompka. Warto mieć na uwadze, że w sprzedaży jest jeszcze wersja niebieska i zielona. Chłodnica została wykonana z aluminium. Jej wymiary wynoszą 275 mm x 120 mm x 270 mm. Wychodzą z niej dwa węże o długości około 350 mm. Ich wykończenie jest z tworzywa sztucznego, ale węże są bardzo elastyczne. Także ich połączenie z pompką pozwala na obracanie węży. Blok wodny z pompką ma wymiary 73 mm x 7 mm x 37 mm – jest on więc bardzo mały. Podstawa jest miedziana i dosyć dobrze wypolerowana. Pompka pracuje z głośnością 16,03 dBA, a jej żywotność wynosi 100 tysięcy godzin.

Dołączone wentylatory to 120 mm modele M2002027. Ich maksymalna prędkość wynosi 1600 RPM a przepływ powietrza 74,19 CFM. Wentylatory są podświetlane i nawet nieźle wyglądają. Posiadają one 7 skrzydełek, które mają zapewnić dobre „przedmuchiwanie” chłodnicy. Śmigła mają też system PWM.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!