WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Thermaltake UX100 ARGB

Thermaltake UX100 ARGB to budżetowe, ale przy tym świetnie wyglądające chłodzenie. Czy poradzi sobie ono z procesorem średniej klasy?

Chłodzenie otrzymałem w czarnym pudełku. W środku jest instrukcja, mała ilość pasty termoprzewodzącej oraz zestaw montażowy. Montaż odbywa się na standardowe zaczepy AM4. Oznacza to, że przy montażu na procesorach Intela nie będzie backplate – chociaż przy takim chłodzeniu nie ma to większego znaczenia. Szkoda jednak, że w zestawie nie ma kontrolera podświetlenia.

Thermaltake UX100 ARGB wygląda bardzo dobrze. W obudowie z oknem będzie naprawdę świetnie się prezentować. Dokładne wymiary chłodzenia to 122,3 mm x 122,3 mm x 66,1 mm. Chłodzenie jest pierwszą tego typu konstrukcją od dawna. Nie jest ona oparta na ciepłowodach, ale o aluminiowe finy. Podstawka jest wykonana na lustro.

Dołączony wentylator to 120 mm model o maksymalnej prędkości 1800 RPM, przepływie powietrza 38,82 CFM, ciśnieniu 1,48 mmH2O i głośności 26,92 dBA. Wychodzą z niego trzy kable. Pierwszy to 3 pin, który również zasila podświetlenie ARGB. Pozostałe dwa służą do sterowania podświetleniem. Musicie mieć jednak kompatybilną płytę główną, bowiem z kontrolerem redakcyjnym całość nie działa. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że jest kompatybilne z każdym sterowaniem podświetleniem ARGB 5V.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa