Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia Thermaltake UX100 ARGB

test Thermaltake UX100 ARGB, recenzja Thermaltake UX100 ARGB, review Thermaltake UX100 ARGB, opinia Thermaltake UX100 ARGB, cena Thermaltake UX100 ARGB

Thermaltake UX100 ARGB to budżetowe, ale przy tym świetnie wyglądające chłodzenie. Czy poradzi sobie ono z procesorem średniej klasy?

Chłodzenie otrzymałem w czarnym pudełku. W środku jest instrukcja, mała ilość pasty termoprzewodzącej oraz zestaw montażowy. Montaż odbywa się na standardowe zaczepy AM4. Oznacza to, że przy montażu na procesorach Intela nie będzie backplate – chociaż przy takim chłodzeniu nie ma to większego znaczenia. Szkoda jednak, że w zestawie nie ma kontrolera podświetlenia.

Thermaltake UX100 ARGB wygląda bardzo dobrze. W obudowie z oknem będzie naprawdę świetnie się prezentować. Dokładne wymiary chłodzenia to 122,3 mm x 122,3 mm x 66,1 mm. Chłodzenie jest pierwszą tego typu konstrukcją od dawna. Nie jest ona oparta na ciepłowodach, ale o aluminiowe finy. Podstawka jest wykonana na lustro.

Dołączony wentylator to 120 mm model o maksymalnej prędkości 1800 RPM, przepływie powietrza 38,82 CFM, ciśnieniu 1,48 mmH2O i głośności 26,92 dBA. Wychodzą z niego trzy kable. Pierwszy to 3 pin, który również zasila podświetlenie ARGB. Pozostałe dwa służą do sterowania podświetleniem. Musicie mieć jednak kompatybilną płytę główną, bowiem z kontrolerem redakcyjnym całość nie działa. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że jest kompatybilne z każdym sterowaniem podświetleniem ARGB 5V.

Platforma testowa
Procesor
AMD Ryzen 5 3600X
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
ASRock X570 Extreme4
Pamięć RAM
Kingston Predator 2x 8 GB 3000 MHz
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
M.2
Samsung 970 Evo NVMe 1 TB
Zasilacz
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz

Testy Thermaltake UX100 ARGB

Zgodnie z oczekiwaniami chłodzenie na styk dało sobie radę z procesorem. Temperatury są wysokie i na pewno wymagane będą maksymalne obroty wentylatora, aby cooler poradził sobie z jednostką średniej klasy. Wtedy też chłodzenie będzie trochę głośne, co może przeszkadzać. Jednakże na 1200 RPM jest już cisza i przy słabszych procesorach Thermaltake UX100 ARGB będzie właśnie znacznie ciszej działał. Nie jest to więc konstrukcja stworzona dla procesorów średniej klasy, ale bardziej dla tych słabszych.

Podsumowanie testu Thermaltake UX100 ARGB

Thermaltake UX100 ARGB kosztuje ok. 70 zł. Jest to całkiem niezła propozycja dla słabszych konstrukcji. To właśnie dla nich chłodzenie zostało stworzone – sami widzicie, że z procesorem średniej klasy Thermaltake UX100 ARGB poradził sobie na styk. Na maksymalnych obrotach jest tez ono już trochę głośne, co może przeszkadzać.

Ogromnym plusem Thermaltake UX100 ARGB jest z pewnością wygląd – przy obudowie z oknem będzie świetnie się prezentowało. Pamietajcie też, aby Wasza płyta główna miała złącza ARGB 5V. Uważam, że testowane chłodzenie dobrze sprawdzi się np. z niekręconym Ryzenem 5 1600 AF i przy analogicznych konstrukcjach. Jeśli więc macie taki procesor, nie będziecie go podkręcali i szukacie bardzo dobrze wyglądającego chłodzenia, to Thermaltake UX100 ARGB może spełnić Wasze wymagania.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.