WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC

Kolejny model 1660 Ti to Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC. Jest to topowa wersja z bardzo wydajnym chłodzeniem. Została ona także dosyć mocno podkręcona. Jak wypadnie a naszych testach?

Wygląd

Kartę otrzymałem w ciemnym pudełku. W podobnej kolorystyce utrzymana została sama grafika. Jest ona cała czarna i jedynie podświetlane jest boczne logo. Przyznam szczerze, że razem z backplate, karta prezentuje się naprawdę nieźle – klasycznie, idealnie do obudowy bez RGB. Za chłodzenie odpowiada radiator Windforce z trzema 80 mm wentylatorami. Karta posiada tryb półpasywny. Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC zasilany jest z jednego złącza 8 pin. Jej dokładne wymiary to 280 mm x 116,7 mm x 40,4 mm i zajmuje ona dwa sloty PCI. Do dyspozycji są trzy wyjścia DIsplayPort 1.4 oraz jedno HDMI 2.0b. Jakość wykonania jest naprawdę świetna. Ogólnie rzecz biorąc grafika robi genialne wrażenie i ciekawe czy potwierdzą je testy.

Platforma testowa

 

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080

Testy w rozdzielczości 2560 x 1440

Testy w rozdzielczości 3840 x 2160

Podkręcanie

Podkręcanie zostało wykonane po przesunięciu suwaków z napięciem, power limit oraz thermal limit do maksymalnych wartości w programie MSI Afterburner. Jak możecie zobaczyć, osiągnięte maksimum to 150 MHz na rdzeniu oraz 375 MHz na pamięciach (efektywnie 1500 MHz). Przy wyższych wartościach były już problemy z grami. Przykładowe wyniki przy takich ustawieniach znajdziecie poniżej.

Temperatury, głośność, pobór mocy

Podsumowanie

Karta wypadła w testach bardzo dobrze. Jest to z pewnością jedna z wydajniejszych wersji GTX 1660 Ti i pokazuje to różnica w wydajności w stosunku do konstrukcji od ZOTACa. Do rozdzielczości 1920 x 1080 będzie więc ona świetnym wyborem. Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC posiada też spore możliwości OC, w szczególności pamięci – 1500 MHz robi wrażenie. Temperatury są dosyć niskie, także kultura pracy jest dobra – pod obciążeniem karta zostanie raczej zagłuszona przez wentylator od chłodzenia procesora.

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC powinien niedługo pojawić się w polskich sklepach w cenie ok. 1439 zł. Jest to z pewnością jedna z lepszych konstrukcji 1660 Ti, jakie miałem i będę miał w rękach. Wygląd jest bardzo dobry, podobnie jak jakość wykonania. W testach widoczna jest spora różnica w stosunku do słabszej konkurencji, a jeszcze sporo można z  niej wyciągnąć (OC pamięci jest świetne). Karta jest także bardzo dobra pod względem temperatur czy kultury pracy. Cena jest może i blisko najtańszych modeli RTX 2060, ale powinna ona wkrótce spaść – podatek od nowości zniknie i ceny będą niższe. Uważam, że Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC jest konstrukcją zdecydowanie wartą polecenia w szczególności, jeśli szukacie jednej z najlepszych grafik GTX 1660 Ti.