WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test Green Cell GC-HUB2

Rynek hubów USB-C coraz bardziej się rozrasta. Urządzenia te są niezbędne przy pewnych ultrabookach, które nie mają zbyt dużej ilości wyjść. Tym razem otrzymałem do testów hub Green Cell GC-HUB2. Czy będzie to produkt godny polecenia?

GC-HUB2 zapakowany został w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy tylko instrukcję – w sumie nic więcej nie jest nam potrzebne. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Urządzenie ma wymiary 75 mm x 75 mm x 20 mm i waży 20 g. Jest to więc dosyć przyjemna do przenoszenia konstrukcja – nie powinno być problemów ze schowaniem jej w plecaku czy torbie. GC-HUB2 wygląda przeciętnie Jest po prostu całe szare i posiada podświetlany na biało spód. Może się to podobać, ale nie musi. Z pewnością jest za to eleganckie. Jakość wykonania jest bardzo dobra – czuć, że są to wysokiej jakości materiały.

GC-HUB2 łączy się z urządzeniem za pomocą portu USB-C. Urządzenie oferuje jeden port USB-C, trzy USB 3.0, jeden Ethernet 1 Gbps oraz jeden HDMI 4K 30 Hz. USB-C obsługuje Power Delivery (87 W) co oznacza szybkie ładowanie laptopa. Dla zewnętrznych urządzeń nie zabrakło Quick Charge 3.0/4.0. Producent mówi także o zgodności z Samsung DEX, Huawei EMUI Desktop i innymi tego typu rozwiązaniami. Green Cell wspomina też o zabezpieczeniu przeciwprzepięciowym czy możliwości oddania hubu do 30 dni po zakupie.

Testy i podsumowanie

Do testów wykorzystałem laptopa Asus UX410UA i dysk LiteOn MU3 PH6 120 GB podłączony do USB przez stację dokującą Unitek Y-3026.

Wyniki wydajności złączy USB są bardzo dobre. Nie odstają one niczym od tych wbudowanych w laptopa. Pozostałe wyjścia/wejścia są także niczego sobie. Internet podłączony przez kabel działa prawidłowo, a HDMI bez zacięć wyświetla obraz 4K 30 Hz. Szkoda jednak, że nie ma tutaj 60 Hz, ale nie można mieć wszystkiego.

Green Cell GC-HUB2 kosztuje ok. 230 zł. Uważam, że jest to bardzo dobra propozycja w tej cenie. Hub spełnia swoje zadania. Złącza działają bez zarzutu a ich ilość spokojnie rozszerzy możliwości laptopa. Green Cell GC-HUB2  jest przy tym bardzo dobrze wykonany i łatwy w obsłudze czy do przenoszenia. Współpracuje on z wieloma technologiami, w tym Samsung Dex czy obsługuje Quick Charge 3.0/4.0. Jeśli szukacie hubu USB-C z takim zestawem złączy to śmiało możecie brać testowany produkt – spełni on w pełni swoje zadania.