Funkcje dodatkowe i konfiguracja skrótów
Po pobraniu oprogramowania klawiatury, następuje wstępna konfiguracja. Dzięki możliwości stworzenia własnego konta możemy zapisać swoje ustawienia w chmurze i przenosić je pomiędzy dowolnymi urządzeniami.
Następnie możemy zainstalować gotowe profile do obsługi wybranych aplikacji oraz skorzystać z przygotowanych samouczków.
Kolejny etap to możliwość dowolnej konfiguracji przycisków funkcyjnych. Każdemu z nich możemy przypisać dowolną funkcję, czynność, skrót do aplikacji lub kombinację klawiszy.
Taką konfigurację możemy przeprowadzić osobno dla dowolnej aplikacji. Dzięki tamu w każdej z nich możemy korzystać z kompletnie innych skrótów.
To samo możemy zrobić z pokrętłem oraz zarządzać zapamiętanymi urządzeniami.
Pokrętło funkcyjne
Przejdźmy teraz do tego tajemniczego grzybka wystającego z klawiatury. Podobnie jak w przypadku przycisków, pokrętło również możemy dowolnie skonfigurować w zależności od aplikacji.
Do wyboru mamy klasyczne obracanie, wciśnięcie oraz obracanie po wciśnięciu. Pokrętło może obracać się skokowo, wtedy czujemy konkretne przeskakiwanie o pojedynczą wartość lub obrót bez żadnego oporu dla bardziej precyzyjnego sterowania. W zależności od ustawień pokrętło samo przełącza tryb, czemu towarzyszy bardzo satysfakcjonujący trzask. Choć za pierwszym razem dźwięk raczej każdego nieco zdziwi.
Dla przeciętnego użytkownika pokrętło będzie bardzo użytecznym bajerem. Np. do regulacji głośności. Ale dla profesjonalistów stanie się codziennym narzędziem do pracy. Np. w programach graficznych.
Zbrakło mi w tym wszystkim tylko jednej funkcji. Pokrętłem możemy przewijać tylko w poziomie. Bardzo przydatna byłaby opcja przewijania również pionie, np. przy przeglądaniu stron internetowych lub dokumentów.