Kolejny laptop, jaki mam okazję przetestować, należy do Asusa. Jest to dosyć drogi model ROG Strix SCAR II GL504GS, który ma się świetnie sprawdzić w grach. Zapraszam do zapoznania się z jego testem.

Wyglad

ROG Strix SCAR II GL504GS zapakowany został w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy pełno ulotek czy instrukcji, zasilacz oraz myszkę Strix Impact , słuchawki Cerberus2 czy plecak ROG BackPack. Dodatki gamingowe są dobrym pomysłem i na pewno docenią je gracze. Zasilacz to model ADP-230GB B i działa z napięciem wchodzącym z zakresu od 100 V do 240 V. Jest on dosyć duży i ciężki co pokazuje, że notebook ma duże zapotrzebowanie na moc.

Konstrukcja Asusa ma wymiary 361 mm x 262 mm x 261 mm i waży 2,4 kg. Jest to dosyć duża konstrukcja, ale jej przenoszenie nie powinno sprawiać problemów. Sam wygląd jest znakomity. Na górnej pokrywie znajduje się podświetlane logo – możne je zsynchronizować z podświetleniem klawiatury. 15,6 calowy monitor IPS posiada dosyć cienkie ramki, wiec to także poprawia odbiór całości. Jedynie dolna ramka jest bardzo gruba – mieści się tam logo firmy oraz kamera do rozmów przez internet. W przypadku matrycy warto jeszcze wspomnieć o rozdzielczości 1920 x 1080 czy odświeżaniu 144 Hz.

Jakość wykonania jest znakomita. Nie zauważyłem żadnych niedociągnięć ani błędów. Nic też nie skrzypi ani nie sprawia wrażenia bardzo taniego. Laptop stoi też na gumowych nóżkach, przez co nie powinien się ślizgać po żadnej powierzchni. Na spodzie nie ma pokryw ułatwiających dostęp do choćby dysków. Aby je wymienić, należy całość rozkręcić.

Po lewej stronie znajdują się następujące złącza: audio 3,5 mm, USB 3.1 Gen 2 Type-C, 2x USB 3.1 Gen 1, HDMI, mDP 1.2, RJ-45 i wejście na zasilanie. Po drugiej stronie producent umieścił czytnik kart SD, złącza USB 3.1 Gen 2 oraz blokadę Kensington Lock. Liczba złączy jest wystarczająca i każdego powinna zadowolić.

W laptopie znajduje się pełnowymiarowa klawiatura, która jest podświetlana. Posiada ona cztery strefy RGB, którymi można dowolnie sterować. Klawisze WSAD mają inny kolor, przez co łatwo można je odróżnić. Producent nie zapomniał też o dodatkowych klawiszach z inną funkcjonalnością. Klawisze mają skok 1,8 mm i w używaniu sprawdziły się bardzo dobrze. Nie jest to poziom mechanicznych klawiatur, ale jak na laptopy jest ok. Poniżej klawiatury producent umieścił gładzik z dwom przyciskami. Ona także chodzi płynnie oraz nie ma z nim żadnych problemów. Zastosowane głośniki to 2x 3,5 W z technologią Smart AMP. Maksymalna głośność nie zachwyca – mogła by być znacznie większa. Jakość głośników jest przeciętna – wystarcza na cieszenie się filmem czy muzyką, ale zewnętrzne głośniki czy słuchawki oferują znacznie lepszą jakość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!