Na rynku znajduje się całkiem sporo budżetowych laptopów. Jedną z takich serii jest TUF Gaming od Asusa. Czy inwestycja mniejszej ilości pieniędzy wiąże się z jakimiś ograniczeniami?

 

Wygląd

Laptop zapakowany został w zwykły szary karton. Wraz z nim otrzymujemy zasilacz oraz instrukcję czy standardową dokumentację. Model FX705GD ma wymiary 399,8 mm x 279,4 mm x 27,6 mm i waży 2,6 kg. Są to rozmiary charakterystyczne dla konstrukcji z 15,6 calowym ekranem, ale ASUS TUF Gaming FX705GD posiada 17,3 calowy wyświetlacz 1920 x 1080 px IPS. Takie coś możliwe było do osiągnięcia dzięki zastosowaniu dosyć cienkich ramek jak na komputer gamingowy. Sam wygląd oceniam bardzo dobrze. Laptop jest cały czarny z czerwonymi wstawkami. Obudowa wokół klawiatury jest specjalnie wykonana i trzeba przyznać, że prezentuje się ona znakomicie. Na pewno nie widać po ASUS TUF Gaming FX705GD, że jest to bardziej budżetowa konstrukcja.

Także nie można tego zauważyć po jakości wykonania. Jest ona również znakomita – wszystko jest dobrze spasowane, nie ma żadnych niedociągnięć czy większych problemów. Laptop stoi na czterech gumowych nóżkach, przez co nie ślizga się po żadnych powierzchniach.

Minusem ASUS TUF Gaming FX705GD jest uboga liczba złączy. Do dyspozycji mamy dwa USB-A 3.1 Gen 1, jedno HDMI, jedno USB 2.0, jedno RJ-45 oraz jedno audio. Brakuje mi złączy Type-C czy większej ilości USB. Pod tym względem laptop zdecydowanie nie zachwyca.

Klawiatura jest pełnowymiarowa i posiada czerwone podświetlenie. Dzięki temu w nocy nie będzie problemów z jej użytkowaniem. Dzięki klawiszom Fn+Fx można szybko zmieniać różne ustawienia. Klawisze WSAD wyróżniają się na tle pozostałych i powinno się to spodobać graczom. Samo użytkowanie klawiatury oceniam dobrze. Nie trzeba się do niej specjalnie przyzwyczajać – jest ona dosyć standardowa jak na laptopy. To samo dotyczy gładzika. Przesuwa się po nim palcem płynnie, a klawisze są dobrze rozróżnialne. Pod tymi względami jest dokładnie tak, jak możemy oczekiwać od komputera dla gracza. ASUS TUF Gaming FX705GD posiada głośniki stereo 2 W. Są one dosyć słabe i w grach nie sprawdzą się zbyt dobrze. Także nie są one zbyt głośne. Tutaj zdecydowanie trzeba dokupić zewnętrzne głośniki albo słuchawki.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej