WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Test Lioncast Arcade Fighting Stick

Test Lioncast Arcade Fighting Stick

Lioncast Arcade Fighting Stick to urządzenie dla PS4, Switcha i PC, które może przydać się podczas gry w różne bijatyki. Wygląda on na porządny sprzęt, ale czy sprzęt rzeczywiście dobrze współpracuje z konsolami i sprawdza się w rozgrywce?

Budowa Lioncast Arcade Fighting Stick

Urządzenie zapakowane jest w standardowy, biały karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, która wyjaśnia użytkowanie i podłączenie urządzenia do PS4, Switcha i PC. Tak, Lioncast Arcade Fighting Stick można także podłączyć do domowego komputera.

Stick jest niebiesko czarny – wygląda on dobrze. Ma on mnóstwo przycisków, które opisane są zgodnie z oznaczeniami na padzie PS4 czy Switcha. Dzięki specjalnej budowie przyciski można zamienić na te od innych producentów. Dzięki temu można dopasować urządzenie idealnie do własnych wymagań czy upodobań.

Kontroler Lioncasta oferuje tryb Turbo, który przyspiesza niektóre przyciski. Ma to na celu szybsze wyprowadzanie ciosów w różnych bijatykach. Zresztą taki jest cel całości urządzenia. Przycisk Turbo znajduje się w lewym górnym rogu. Jego włączenie nie powinno więc sprawiać problemów.

Urządzenie ma wymiary 290 mm x 210 mm x 100 mm i waży 998 g. Spokojnie można więc je przenosić i zabierać na rozgrywki do znajomych. Zresztą, wśród zawodowych graczy to oczywisty zwyczaj. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Sprzęt jest bardzo solidny, ale dźwięki sprężyn przy uderzaniu w przyciski mogą irytować. W urządzenie możecie nawet bardzo mocno uderzyć i nic nie powinno mu się stać.

Wrażenia z użytkowania Lioncast Arcade Fighting Stick

Lioncast Arcade Fighting Stick podłączyłem do PC i PS4. W obu przypadkach nie było z tym problemów. Windows bezproblemowo wykrywa sticka i się z nim łączy. Podobnie jest z PS4 – nie ma żadnych problemów z kompatybilnością. Także nie miałem problemów z działaniem urządzenia w grach. Każda gra wykrywała urządzenie i pozwalała na jego skonfigurowanie.

Urządzenie świetnie sprawdza się w grach. Przyciski L3 i R3 są z lewej strony obok Turbo i Home. Przyciski Options i Share są nad ośmioma ułożonymi obok siebie. Po lewej i po prawej są przyciski L1, L2, R1, R2, a pośrodku są przyciski odpowiadające tym z PS4. Użytkowanie jest świetne i rzeczywiście pozwala na szybsze reagowanie w bijatykach. Trzeba trochę czasu na przyzwyczajenie się do układu, ale po tym będziecie lepszymi graczami. Także drążek działa bez zarzutów.

Wiadomo, że w trakcie walki potrafią udzielić się emocje. Mocniejsze uderzanie czy ruszanie stickiem nie popsuje urządzenia. Można naprawdę świetnie się z nim bawić i znacznie lepiej grać w bijatyki niż przy wykorzystaniu zwykłego pada, nie mówiąc już o klawiaturze.

Podsumowanie

Lioncast Arcade Fighting Stick kosztuje około 200 zł. W tej cenie jest to bardzo dobry produkt. Urządzenie bezproblemowo paruje się z PS4 czy PC. Trzeba poświęcić trochę czasu na przyzwyczajenie się do układu przycisków, ale po tym granie sprawia naprawdę dużo radości.

Dzięki Lioncast Arcade Fighting Stick można stać się lepszym graczem, który łatwiej pokona przeciwników głównie w bijatykach. Sprzęt jest też bardzo dobrze wykonany – możecie mocniej uderzać w przyciski a jemu nic się nie stanie. Jeśli jesteście fanami tego typu gier to warto zainwestować w testowane urządzenie.