Reklama

Test Mini PC ZOTAC MEK1

Sprawdzamy jak prezentuje się konstrukcja przeznaczona dla graczy

Podsumowanie

ZOTAC MEK1 w najwyższej wersji z peryferiami kosztuje około 6330 zł. Jest to jedna z ciekawszych propozycji na rynku Mini PC. Ale po kolei – zacznijmy od akcesoriów. Na szczególną uwagę zasługuje klawiatura, która jest świetnie wykonana. Kompletnie nie odstaje ona od wysokiej klasy konstrukcji od konkurencji. Jedyną jej wadą są przełączniki, które są tylko w wersji Blue oraz jeden kolor podświetlenia. Jednakże jeśli te dwie rzeczy Ci nie przeszkadzają to będziesz z niej bardzo zadowolony. Myszka to trochę gorszy produkt. Brakuje w niej sterowników oraz sam kształt średnio przypadł mi do gustu. Natomiast nie mam nic do zarzucenia optyce – jest bardzo dobra. Myszka świetnie współdziała z podkładką, która także jest bardzo wysokiej jakości. Sam Mini PC jest bardzo dobrze wykonany, a na szczególną uwagę zasługuje design i podświetlenie. Nawet moja dziewczyna zachwyciła się wyglądem MEK1 a to się rzadko zdarza. Dużym plusem jest także oprogramowanie, które pozwala na sterowanie podświetleniem. Także jest on bardzo wąski przez co nie powinno być problemów z umieszczeniem go koło biurka czy telewizora. Złącza w MEK1 są w dobrej ilości i zupełnie wystarczające. Dużym plusem jest dołączone WiFi o znakomitym działaniu.

Same parametry techniczne także są bez zarzutu. Można by się czepić, że w MEK1 mógłby być 8700 zamiast 7700 ale do GTX 1070 Ti ten drugi także spokojnie wystarczy oraz niepotrzebnie nie zwiększa kosztów. Mini PC posiada dwa dyski – SSD, który jest bardzo szybki i zapewnia szybkie uruchamianie się programów oraz HDD, który służy do gromadzenia danych. Wydajność całości jest znakomita. PC nada się zarówno do wykonywania obliczeń, pracy graficznej czy bardziej profesjonalnej, jak i do gier. Zastosowane podzespoły pozwolą na płynną rozgrywkę, przy maksymalnych detalach, w rozdzielczości 2K. W 4K jest już trochę gorzej jednakże można wtedy pobawić się ze zmianą jakości grafiki. MEK1, z racji budowy, osiąga wysokie temperatury podzespołów, dlatego też nie polecam podkręcania grafiki. Kultura pracy jest dobra w spoczynku – pod obciążeniem produkt ZOTACa robi się słyszalny ale ponownie jest to kwestia minimalizacji wnętrza i tym samym zastosowanych chłodzeń, które pod obciążeniem mają co schładzać. Natomiast nie jest źle, na rynku znajdziecie wiele znacznie głośniejszych zwykłych komputerów. Pobór prądu w spoczynku jest niski a 300 W pod obciążeniem także jest bardzo dobrym wynikiem. Warto też wspomnieć o dołączonym systemie Windows 10. Wprawdzie przy pierwszej instalacji nie ma do wyboru języka polskiego ale można go bezproblemowo doinstalować.

Jeśli szukacie Mini PC, który będzie cechował się świetnym wyglądem, wykonaniem oraz wydajnością to polecam zwrócić uwagę na MEK1. W tej cenie jest to znakomity wybór a pamiętajcie też, że w sprzedaży dostępna jest wersja bez klawiatury, myszki i podkładki jeśli one są Wam niepotrzebne lub chcecie je dobrać pod siebie. MEK1 otrzymuje ode mnie dwa odznaczenia i zdecydowanie rekomenduję jego zakup – jest to jedna z fajniejszych tego typu konstrukcji, jeśli nie najfajniejsza, na rynku.