Test odkurzacza do samochodu Xiaomi Cleanfly FVQ

To maleństwo warto mieć w aucie

test Xiaomi Cleanfly, recenzja Xiaomi Cleanfly, review Xiaomi Cleanfly, opinia Xiaomi Cleanfly, test Cleanfly, recenzja Cleanfly, review Cleanfly, opinia Cleanfly, sklep Xiaomi Cleanfly, sklep Cleanfly

Mały, poręczny odkurzacz, który zmieści się w schowku w aucie? Taki właśnie jest Xiaomi Cleanfly FVQ, którego otrzymałem do testów. Powstaje tylko pytanie, czy rzeczywiście tak mały odkurzacz jest w stanie dobrze wyczyścić auto?

Xiaomi Cleanfly FVQ zapakowany jest w czarne pudełko. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję (po chińsku – nie jest zbyt przydatna), ładowarkę samochodową oraz dodatkową końcówkę 2w1.

Odkurzacz jest cały czarny. Został on wykonany z przyjemnego w dotyku materiału. Jego dokładne wymiary to 7 x 7 x 29,8 cm, a waży on 0,56 kg. Na górze znajduje się przycisk włączający oraz diody pokazujące naładowanie. Aby otworzyć i wyczyścić pojemnik i filtr HEPA wystarczy tylko odkręcić końcówkę i wyciągnąć filtr – koniec. Konserwacja jest więc bardzo łatwa, podobnie jak obsługa. Po drugiej stronie od przycisku znajduje się lampka, która oświetli Wam auto w nocy czy w miejscach, do których nie dociera zbyt wiele światła.

Xiaomi Cleanfly FVQ oferuje ciśnienie 5000 pa i moc 80 W, które powinno spokojnie wystarczyć do odkurzenia samochodu. Pojemność pojemnika na kurz to 10 ml. Zastosowano tutaj specjalną technologię, która zapobiega wydostawaniu się kurzu poza pojemnik. Urządzenie ma dwa akumulatory o pojemności 2000 mAh. Czas naładowania to 1,5 h a czas odkurzania to 13 minut. Głośność podczas pracy to 65 dBA.

Testy

Do wykonania testów ściągnąłem znajomego, który posiadał bardzo brudny samochód. Po lewej stronie znajdziecie zdjęcia przed odkurzaniem a po prawej po wyczyszczeniu. Jedynie ostatnie zdjęcie jest po czyszczeniu.

Zacznijmy od foteli. Zostały one bardzo dobrze wyczyszczone – wszelki brud czy piasek został wciągnięty. Gorzej było z brudem pod siedzeniem. Ten mały (kurz, piasek) został wyczyszczony, ale z większym Xiaomi Cleanfly FVQ nie dał sobie rady. Odkurzacz świetnie wyczyścił za to wszelkie plastikowe miejsca – pozostał tylko klejący się brud, który trzeba by wyczyścić szmatką. Poza tym te miejsca zostały dobrze doczyszczone. Oczywiście pomogła w tym końcówka 2w1, dzięki której nie było problemów z dotarciem do tych miejsc. Xiaomi Cleanfly FVQ radzi więc sobie dobrze z mniejszym brudem, ale do tego większego potrzeba czegoś mocniejszego.

Głośność Xiaomi Cleanfly FVQ z odległości 30 cm wynosi około 75 dBA – jest on raczej głośny. Po 5 minutach czyszczenia pozostały jeszcze dwie diody LED więc spokojnie deklarowane 13 minut odkurzacz da radę pracować. Samo używanie Xiaomi Cleanfly FVQ było bardzo łatwe – odkurzacz jest lekki, poręczny a dzięki małym rozmiarom łatwo jest nim wszędzie dotrzeć.

Podsumowanie

Xiaomi Cleanfly FVQ kupicie w sklepie Gearvita z kodem WFVQCar w cenie 27,8 euro. W mojej opinii jest to świetne urządzenie pozwalające utrzymać czystość w samochodzie. Nie da on rady z mocnym brudem, taki jak widzieliście wyżej, ale jeśli go doczyścicie, to dzięki Xiaomi Cleanfly FVQ i regularnemu korzystaniu z niego zachowacie czystość w samochodzie. Odkurzacz świetnie sprawdzi się przy okresowym czyszczeniu siedzeń czy zakamarków. Jest on prosty w konserwacji oraz w użyciu. Dzięki małym wymiarom i niskiej masie spokojnie schowanie go w aucie. Warto mieć coś takiego w samochodzie – dzięki Xiaomi Cleanfly FVQ łatwiej Wam będzie zadbać o czystość Waszego auta.