Reklama

Test procesora AMD Athlon 200GE

test AMD Athlon 200GE, recenzja AMD Athlon 200GE, review AMD Athlon 200GE, opinia AMD Athlon 200GE, cena AMD Athlon 200GE, wydajność AMD Athlon 200GE, czy warto AMD Athlon 200GE, jakość AMD Athlon 200GE, testy AMD Athlon 200GE, benchmarki AMD Athlon 200GE

Wśród tanich procesorów jednym z popularniejszych wyborów jest AMD Athlon 200GE. Udało nam się otrzymać go do testów – czy rzeczywiście dobrze sprawdzi się on w tanim zestawie komputerowym?

AMD Athlon 200GE – chłodzenie w zestawie

Wraz z procesorem otrzymujemy chłodzenie. Testy przeprowadziłem przy jego wykorzystaniu bowiem przy tak tanim CPU raczej nikt nie kupi osobnego chłodzenia za 100 zł. Jest to bardzo małe chłodzenie, które powinno całkowicie wystarczyć do AMD Athlon 200GE.

Procesor ma dwa rdzenie i cztery wątki. Oferuje on 5 jednostek obliczeniowych (2 CPU + 3 GPU). Częstotliwość podstawowa to 3,2 GHz. Procesor nie ma odblokowanego mnożnika więc nie można go tak prosto podkręcać. Został on wykonany w 14 nm procesie produkcyjnym. Procesor pracuje z podstawką AM4, przy czym często będzie wymagana aktualizacja BIOSu.

AMD Athlon 200GE oferuje wbudowany układ GPU Vega 3. Pracuje on z częstotliwością 1000 MHz. Jeśli ciekawi Was jego wydajność to testy znajdziecie na dalszych stronach.

Platforma testowa

Testy – programy

Wyniki są dosyć niskie, choć nie są bardzo niskie. Takie rezultaty wpływają na komfort codziennego wykorzystywania komputera, ale spokojnie pozwalają na płynne działanie Windowsa, korzystanie z przeglądarki czy podstawowych programów. Przy codziennym korzystaniu nie ma zacięć, skoków płynności czy większych problemów, ale czuć, że wszystko chodzi trochę wolniej.

Testy – Gry

Zintegrowana grafika

Jak widzicie, zintegrowane GPU nie pozwala nawet przy niskiej rozdzielczości i ustawieniach na odpalenie nowych tytułów. Jednakże nie ma problemów ze słabszymi grami. LoL czy CS:GO powinny działać bez problemów.

Może osobna karta do AMD Athlon 200GE?

Oczywiście parowanie AMD Athlon 200GE z RTX 2080 SUPER nie ma żadnego sensu. Powyższe wyniki pokazują jednak, że spokojnie ten procesor można połączyć ze słabszą kartą grafiką. Będziecie i tak musieli obniżyć detale ze względu na bottleneck od procesora, ale na średnich te 60 fps-ów ze średniej jakości grafiką powinno Wam się udać uzyskać.

Temperatura, głośność i pobór mocy

Zarówno temperatury oraz pobór mocy są niskie w spoczynku, jak i pod obciążeniem. Głośność jest taka sama w obu przypadkach. Chłodzenie jest raczej ciche i spokojnie wystarcza do tego procesora – nie ma sensu dokupować osobnego za np. 100 zł. Lepiej to dołożyć do mocniejszego procesora.

Podsumowanie

AMD Athlon 200GE kosztuje około 210 zł. W tej cenie jest to naprawdę świetna propozycja dla osób, szukających podstawy do bardzo taniego komputera. Procesor ma dołączone chłodzenie, które dobrze sprawdza się w działaniu – nie ma potrzeby dokupywania osobnego. Zapewni on płynne działanie systemu, a zintegrowana grafika pozwoli na odpalenie podstawowych gier.

Wyniki nie powalają i są słabe, ale spokojnie wystarczą do podstawowych zastosowań. AMD Athlon 200GE można także sparować z dodatkową grafiką średniej klasy, która pozwoli nawet na odpalenie nowych gier. W tej cenie jest to jeden z najlepszych wyborów na rynku.