Wreszcie nadeszła premiera nowych procesorów od Intela. Trochę na nią czekaliśmy i przez to liczymy na duże zmiany w stosunku do 8. generacji. W nasze ręce udało się otrzymać model 9700K. Jak wypadnie on w różnych zastosowaniach?

Nowe procesory Intela należą do rodziny Coffee Lake Refresh. Model 9700K pracuje z taktowaniem bazowym 3,6 GHz, które maksymalnie może osiągnąć 4,9 GHz. Procesor posiada 8 rdzeni i 8 wątków – zrezygnowano w tym modelu z obsługi wielowątkowości. Pamięć L3 ma pojemność 12 MB. Wbudowana grafika to model UHD 630 a TDP wynosi 95 W. 9700 K ma spokojnie podkręcać się do 5 GHz, a pierwsze przecieki mówią nawet o osiąganiu znacznie większych wartości. Sprawdzenie tego znajdziecie w dalszej części tekstu. Kolejną nowością jest lutowane IHS, które ma bardzo pozytywnie wpłynąć na temperatury oraz wspomniane wcześniej możliwości OC. 9700K obsługuje do 40 linii PCI-E oraz posiada kontroler pamięci DDR 2666.

W zasadzie to tyle z najważniejszych informacji dotyczących tej konstrukcji. Sprawdźmy teraz, jak wypada ona na tle 8700K.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!