WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test zestawów HTC Vive Cosmos i Cosmos Elite

Moja historia ze sprzętem VR jest bardzo krótka. Kilka pokazów lepszego sprzętu, zabawa Cardboardem i prostymi goglami dla smartfonów. Z tego powodu o faktycznej zabawie VR-em wiem tak naprawdę niewiele. Czas spędzony z goglami HTV Vive i zestawem Cosmos oraz Cosmos Elite doprowadził mnie do kilku bardzo ciekawych wniosków.

Co w zestawie?

Pełny zestaw HTC Vive Cosmos Elite

Otrzymany egzemplarzy testowy składał się z Gogli HTC Vive oraz dwóch zestawów – Cosmos i Cosmos Elite. Każdy z nich zawiera nakładki na gogle i kontrolery. Zestaw Elite do tego posiada dwie satelity, zwane też latarniami, które pozwalają na ustalenie pozycji gracza w trakcie zabawy. Do tego niezbędne okablowanie, ładowarki do padów, zasilacze do satelitów i kontroler Link Box, którym podłączamy całość do komputera.

Szybkie podłączenie… Chyba, że nie uważacie

HTC Vive Cosmos wyróżnia się dodatkowymi kamerami na czole gogli

Zapewne posiadając tylko jeden zestaw sprawa byłaby znacznie prostsza. A tak próbując skonfigurować Vive Cosmos przez nieuwagę zainstalowałem oprogramowanie do zestawu Elite i po jakiś 40 minutach kombinowania dlaczego mi się to wszystko nie łączy zauważyłem, że coś jest nie tak. Po pobraniu odpowiednich sterowników konfiguracja zamknęła się w kilku minutach. Kreator jest bardzo łopatologiczny i sprawnie prowadzi nas po wszystkich etapach.

Pierwsze kroki w innym świecie

Po uporaniu się z podłączeniem czekają nas samouczki i podstawowa konfiguracja rozgrywki. Przede wszystkim zaczynamy od zaznaczenia podłogi. Mając już gogle na głowie za pomocą kontrolera przesuwamy wirtualną kreskę do faktycznego poziomu podłogi. Następnie rysujemy obszar rozgrywki. Za pomocą kontrolera kreślimy obrys wokół wolnej części pomieszczenia. W moim przypadku było to jakieś 2,5 x prawie 4 metry, więc całkiem sporo.

Rozstaw ekranów wewnątrz gogli można (trzeba!) regulować

Po sparowaniu zestawu Cosmos i pierwszej konfiguracji przeniosłem się do aplikacji Origin. To taka wirtualna przestrzeń, w której możemy zobaczyć jak to wszystko działa. Uczymy się poruszania, rozglądania, chwytania przedmiotów i… zachwycamy się widokami.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Gry i wrażenia z grania
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Gry i wrażenia z grania