Asus niedawno zaprezentował bardzo wydajny router dla graczy – ROG Rapture GT-AX11000. Sprawdźmy, co potrafi ta dosyć droga konstrukcja.

Wygląd

Router zapakowany został w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy anteny, ładowarkę, kabel Ethernet oraz instrukcję… i inne papiery. Dodatki więc nie zaskakują kompletnie niczym, podczas gdy sama gwarancja wynosi tradycyjne 24 miesiące.

Asus ROG Rapture GT-AX11000 wygląda znakomicie. Charakteryzuje go nowoczesny design, który wpasuje się w mieszkania graczy. 8 anten wokół routera też robi wrażenie. Warto tutaj wspomnieć o wykonaniu, które też jest znakomite. Urządzenie stoi na czterech dużych, gumowych nóżkach i nie ślizga się po żadnej powierzchni. Jego dokładne wymiary (bez anten) to 240 x 240 x 60 mm, a waży on 1717,6 g. Jest to więc dosyć duże i ciężkie urządzenie.

Z przodu znajdują się diody informujące o pracy Asus ROG Rapture GT-AX11000. Po lewej stronie obecne są przyciski do włączania WiFi, WPS czy trybu boost. Z tyłu producent umieścił złącze zasilające, dwa złącza USB 3.1 Gen1, jeden prot 2.5G, jeden WAN oraz cztery LAN. Mamy więc możliwość prostej obsługi oraz podłączania urządzeń do routera.

Specyfikacja

Asus ROG Rapture GT-AX11000 obsługuje sieci od 802.11a do 802.11ax przy częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz. ten ostatni to najnowszy standard WiFi, który daje jeszcze większe możliwości. Transfery mogą wynosić do 1148 Mbps przy 2,4 GHz oraz do 4804 Mbps przy 5 GHz. Warto tutaj wspomnieć, że router oferuje jedną sieć 2,4 GHz oraz dwie 5 GHz – sami widzicie, jakie są możliwości podłączenia urządzeń.

W środku znajduje się czterordzeniowy procesor 1,8 GHz, 256 MB pamięci flash oraz 1 GB pamięci RAM. Producent zadbał też o obecność wielu różnych technologii. Wiele z nich skupia się na grach – są to między innymi GameFirst V (nadawanie priorytetu urządzeniom ROG), Game Boost (priorytet dla pakietów z gier) czy GPN (najkrótsza droga do serwera gry). Asus ROG Rapture GT-AX11000 posiada też takie opcje jak Open NAT, DFS (dynamiczny wybór częstotliwości), VPN Fusion (połączenie VPN oraz normalne w tym samym czasie), Adaptive QoS czy pakiet zabezpieczeń AiProtection Pro. Funkcji jest całe mnóstwo i tylko o nich samych można zrobić osobny artykuł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!