WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test trzech ciekawych akcesoriów mobilnych od Xtorm

Xtorm przygotował nowe produkty akurat na Święta. Jest to ładowarka bezprzewodowa i hub w jednym USB-C Hub Wireless Charging XC006 oraz powerbanki Solar Charger 10 000 Robust FS305 i Hubble 6000 XB300L. Jak wypadną one w testach?

Xtorm USB-C Hub Wireless Charging XC006

Zacznijmy od ładowarki. W zestawie otrzymujemy tylko instrukcję – w sumie nic więcej nam nie potrzeba. Xtorm USB-C Hub Wireless Charging XC006 wygląda świetnie. Połączenie koloru czarnego ze srebrnym to zdecydowanie dobry pomysł. Część, na której kładziecie smartfona jest też odblaskowa. Wadą tego rozwiązania jest mocne palcowanie się.

Z Xtorm USB-C Hub Wireless Charging XC006 wychodzi kabel USB-C, który możecie podłączyć do komputera. Najlepiej podłączyć go do złącza PD 60 W. Wtedy też w pełni wykorzystacie możliwości akcesorium. Urządzenie może służyć jako hub. Dostępne wyjścia to HDMI, 1x USB 3.0 i 2x USB 2.0. Nie zabrakło też dodatkowego złącza USB-C oferującego ładowanie PD 3.0 49 W.

Ładowanie bezprzewodowe odbywa się z mocą 5/7,5/10 W. Całość wykonana została z aluminium – Xtorm USB-C Hub Wireless Charging XC006 jest bardzo wysokiej jakości. Grubość akcesorium to 14 mm a okrągła część ma średnicę 91 mm. Całość waży 135 g.

W testach jak zawsze wykorzystałem smartfon Galaxy S7. Tempo ładowania było podobne do wcześniej testowanych ładowarek bezprzewodowych – w ciągu 10 minut naładowanie wzrosło o 9 punktów procentowych. Sprawdziłem też działanie złącza HDMI i portów USB na komputerze. Nie było żadnych problemów. Wszystko działało zgodnie ze specyfikacją i maksymalnymi możliwymi prędkościami. Szkoda tylko, że smartfon ślizga się po powierzchni ładowarki.

Xtorm USB-C Hub Wireless Charging XC006 kosztuje około 390 zł. Jest to z pewnością bardzo ciekawy dodatek do laptopów, które mają mało złączy USB czy brakuje im HDMI. Dzięki możliwości ładowania bezprzewodowego podczas pracy łatwo doładujecie też smartfona. Całość jest również mała i lekka, dzięki czemu łatwo będzie ją przenosić. Minusem jest tylko wyłożenie powierzchni, na której kładziecie smartfona. Położone urządzenia łatwo się ślizgają. Poza tym jest to akcesorium idealne.

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Xtorm Solar Charger 10 000 Robust FS305
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Xtorm Solar Charger 10 000 Robust FS305