Reklama
aplikuj.pl

Test wentylatorów Thermaltake Riing Plus 12 LED RGB

Ostatnimi czasu bardzo popularne zrobiły się paczki wentylatorów z kontrolerami. Na WhatNext jeszcze kilka pojawi się takich testów – drugim z nich jest właśnie recenzja zestawu Thermaltake Riing Plus 12 LED RGB.

Śmigła zostały zapakowane w czarne opakowanie. Wraz z nimi otrzymujemy instrukcję, zestaw kabli i śrubek oraz kontroler. Ten ostatni pozwala na sterowanie wentylatorami poprzez wbudowane przełączniki, podłączenie go do innych urządzeń Thermaltake i zsynchronizowanie kolorów czy podłączenie do komputera (do złącza USB 2.0) i w ten sposób sterowanie za pomocą aplikacji.

Wentylatory wyglądają świetnie, zresztą sami zobaczcie jednego z nich w akcji na zdjęciach. Podświetlenie zdecydowanie zdaje egzamin. Śmigła mają standardowe wymiary 120 mm x 120 mm x 25 mm. Maksymalna ich prędkość wynosi 1500 RPM, wtedy też ciśnienie jest równe 1,54 mm H2O, przepływ powietrza 48,34 CFM a głośność 24,7 dBA. Riing Plus 12 LED RGB oparte zostały o łożysko hydrauliczne a ich MTBF wynosi 40 tysięcy godzin. Mają one 9 skrzydełek oraz antywibracyjne nakładki po bokach. Wychodzi z nich bardzo długi i elastyczny kabel, który pasuje tylko do kontrolera więc jego użycie jest tak naprawdę niezbędne.

Metodologia testów

  1. W testach został użyty anemometr Voltraft PL-130AN oraz decybelomierz Volfcraft SL-100.
  2. Wentylator został umieszczony w specjalnej tubie o długości 250 mm i średnicy 75 mm. Na drugim końcu tuby został umieszczony anemometr. Wyniki zostały spisane po ustabilizowaniu się przepływu.
  3. Testy głośności odbywały się z odległości 200 mm przy tle 33 dBA.

Testy

Wentylatory wypadły w testach dobrze. Są one cichymi konstrukcjami ale mimo to nie są aż tak mało wydajne. Z pewnością świetnie sprawdzą się w obudowie czy na radiatorze od chłodzenia cieczą (producent deklaruje, że po to zostały one stworzone).

Podsumowanie

 Thermaltake Riing Plus 12 LED RGB kosztują około 350 zł. Uważam, że są one bardzo dobrym wyborem na chłodnicę czy nawet do samej obudowy. Posiadają one całkiem niezłe wykonanie a także sam design czy podświetlenie jest świetne. Zdecydowanie warto się nad nimi zastanowić.