Reklama

Test ZOTAC GeForce RTX 2070 AMP Extreme

RTX 2070

Kolejna grafika od ZOTACa, którą otrzymaliśmy do testów, należy do najwyższej serii AMP Extreme. Jest to model RTX 2070, czyli najtańszy z ostatnio zaprezentowanych przez Nvidię. Czy warto się nim zainteresować

 Wygląd

ZOTAC, tak jak już wcześniej wspominałem, zmienił kolorystykę swoich kart. Nie ma teraz żółtych wstawek, a karta jest cała czarna. Wyróżnia ją w sumie małe podświetlenie z boku. Wygląda to bardzo elegancko i powinno się podobać. Karta ponownie posiada ogromne chłodzenie z trzema 90 mm wentylatorami, które jednak nie posiadają trybu półpasywnego. Dokładne wymiary grafiki to 308 mm x 113 mm x 57 mm i zajmuje ona 2,5 slota PCI. ZOTAC GeForce RTX 2070 AMP Extreme zasilany jest z jednego złącza 8 pin i jednego 6 pin. Nie posiada on za to złącza do SLI – jak kazdy RTX 2070. Wyjścia obrazu są standardowe dla tej karty, czyli 3x DisplayPort, jedno HDMI 2.0 i jedno USB-C. Jakość wykonania jest ponownie świetna.

Platforma testowa

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080

Testy w rozdzielczości 2560 x 1440

Testy w rozdzielczości 3840 x 2160

Podkręcanie

Podkręcanie zostało wykonane po przesunięciu suwaków z napięciem, power limit oraz thermal limit do maksymalnych wartości w programie MSI Afterburner. Jak możecie zobaczyć, osiągnięte maksimum to 60 MHz na rdzeniu oraz 200 MHz na pamięciach (efektywnie 800 MHz). Przy wyższych wartościach były już problemy z grami. Przykładowe wyniki przy takich ustawieniach znajdziecie poniżej.

Temperatury, głośność, pobór mocy

Podsumowanie

Karta wypadła w testach znakomicie. Jest to z pewnością jedna z najwydajniejszych konstrukcji RTX 2070 na rynku. Sami możecie zobaczyć różnice w stosunku do znacznie słabszej wersji od Gigabyte – 8 punktów procentowych w 4K jest naprawdę spore. W spoczynku karta jest cicha i prezentuje niskie temperatury. Trochę gorzej jest pod obciążeniem, gdzie można ją usłyszeć. Temperatury dalej pozostają jednak niskie. Samo podkręcanie nie jest wybitnie wysokie. Warto mieć na uwadze jednak, że karta została mocno podkręcona w stosunku do wersji referencyjnej i nie ma co się dziwić, że mało co zostało z niej do wyciągnięcia. Jednakże można wykonać OC i zyskać trochę FPS.

ZOTAC GeForce RTX 2070 AMP Extreme powinien kosztować około 3020 zł. Cena jest wysoka, ale weźcie pod uwagę, że płacicie za znakomitą jakość wykonania i jedno z największych fabrycznych OC wśród RTX 2070. Także sam wygląd jest niczego sobie. Karta mogłaby być trochę cichsza pod obciążeniem i posiadać tryb półpasywny. Samo OC nie jest powalające, ale po wyjęciu z pudełka karta jest praktycznie podkręcona na maksymalne swoje możliwości. Jeśli szukacie najlepszej możliwej karty RTX 2070 to zdecydowanie polecam Wam wersję od ZOTACa.