WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Testowany Mercedes EQS wygląda jak żaden inny Mercedes

Najnowsze zdjęcia szpiegowskie Mercedesa EQS potwierdzają jedno – chociaż wielu uważa go za „elektryczną Klasę S„, daleko mu do tradycyjnego sedana.

Oba wspomniane samochody nie mają ze sobą wiele wspólnego, jeśli chodzi o design, ponieważ jeden ma tradycyjny kształt sedana, a drugi wygląda jak dosyć awangardowa koncepcja. EQS technicznie będzie połączeniem hatch- i liftbacka ze sporą przestrzenią ładunkową.

Jak na tak duży samochód, szyby wydają się wręcz małe, ale jest to spowodowane imponująco niską linię dachu, która nadaje EQS elegancki profil boczny o charakterze czterodrzwiowego coupe. W tym prototypie dostrzegamy elektryczne klamki drzwi, które wyskakują tylko wtedy, kiedy są potrzebne, czy osłonę portu ładowania na przednim błotniku.

EQS różni się też od Klasy S innym rozmieszeniem lusterek, krótszymi zwisami i samymi światłami. Chociaż to elektryczny model, Mercedes najwidoczniej postawi na sztuczną osłonę maskownicy.

Czytaj też: Ktoś upchnął 6,2-litrową V8 pod maskę tej Mazdy MX-5

Już w 2021 roku potwierdzono, że Mercedes EQS będzie oferował ponad 700 kilometrów zasięgu wedle testów WLTP. Niezainteresowani elektrycznością? Może nowa generacja Klasy S wpisze się w Wasze gusta?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News