Reklama
aplikuj.pl

Testy M2 Apple trwają. Firma może przygotowywać się do prezentacji z Macami

Testy M2 Apple trwają, Testy M2

Tak jak układy M1 wniosły działalność Apple na zupełnie nowy poziom, gwarantując jednocześnie niezależność, tak ich następcy w postaci M2 zapowiadają się na kolejny wielki krok na rynku SoC. Dziś dowiedzieliśmy się, że testy M2 Apple trwają i sam charakter informacji zgrywa się z plotkami o M1 Pro oraz M1 Max przed ich debiutem.

Według najnowszych informacji, testy M2 Apple trwają

System-On-Chip M2 Apple dla komputerów Mac będzie pierwszym uaktualnieniem tych autorskich układów na bazie architektury Arm od czasu jej debiutu w listopadzie 2020 roku. Układ M2 będzie charakteryzował się zwiększoną wydajnością obliczeniową i nawet energetyczną, wnosząc sprzęt Apple na jeszcze wyższy poziom stosunku wydajności do energooszczędności.

Czytaj też: Ultradźwięki wzbogacające doświadczenie VR. Z Emerge Wave-1 poczujecie lepiej wirtualne otoczenie

Wedle najnowszych informacji od Power On Mark Gurman, Apple testuje „pewien nowy układ na maszynach z systemem macOS 12.3, macOS 12.4, a nawet macOS 13, czyli systemów, od których dzielą nas kolejno tygodnie i miesiące (jeśli idzie o macOS 13). Tym układem SoC po prostu musi być M2, który może trafić do przeprojektowanych MacBook Air i 13-calowych MacBook Pro. Jeśli idzie o jego specyfikację to w grę wejdzie (ponoć) 10-rdzeniowy procesor graficzny i nieco wydajniejszy procesor centralny.