WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oto nowy Porsche Cayman GT4 RS. Ciągle w testach

Oto nowy Porsche Cayman GT4 RS. Ciągle w testach

W ostatnich dniach sporo dzieje się z samochodami Porsche w roli głównej, co kontynuuje testowany na Nurburgring nowy Cayman GT4 RS.

Przechodząc do szczegółów, wersja RS ma oczywiście sporo z Caymana GT4, ale zmiany najpewniej dotkną m.in. rogów przedniego zderzaka, gdzie znalazła się spora dawka taśmy. Ta najpewniej skrywa w tych miejscach wloty powietrza w myśl chłodzenia hamulców. Maska również zyskała parę kanałów, a nity na błotnikach sugerują szersze nadwozie.

Patrząc na profil boczny nowego Caymana GT4 RS dostrzegamy dwa wloty powietrza tuż za drzwiami i oknem, z czego ten pierwszy znalazł się już w poprzedniku. Dodatek iście „żaluzjowego” wlotu powietrza w miejscu szyby bocznej najpewniej ma za zadanie dostarczać więcej powietrza do silnika. Na samym tyle nowe GT4 RS otrzymało z kolei znacznie większe skrzydło.

Plotka sugeruje (via Motor1), że GT4 RS będzie wykorzystywać zmodyfikowaną wersję 4-litrowego silnika sześciocylindrowego typu bokser o mocy nawet 500 koni mechanicznych. Temu ulepszeniu będzie zapewne towarzyszyć sztywniejsze zawieszenie, lepsze hamulce i szereg lekkich komponentów.

Czytaj też: Obejrzyjcie nowe Porsche 911 GT3 i GT3 Touring na torze

Nieoficjalne doniesienia wskazują, że Cayman GT4 RS może pojawić się pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News