Reklama

Ktoś nagrał testy VW Golfa GTI TCR na torze

testy VW Golfa GTI TCR, nagranie Golf GTI TCR, Golf GTI TCR 2021, testy nowego Golfa TCR

Po raz pierwszy dostaliśmy wgląd na Volkswagena Golfa GTI TCR 2021 w tak dobrym wydaniu, bo dotyczącym nagrania z testów na Nurburgring.

Warto przypomnieć, że pod koniec lutego Volkswagen zaprezentował światu Golfa GTI Mk8 o mocy 241 koni mechanicznych z turbodoładowanym 2,0-litrowym silnikiem benzynowym. Zapowiedział też wtedy, że doczekamy się innych wersji i tak też było z tym wydaniem, które zostanie okraszone traktowaniem TCR.

Volkswagen Golf GTI TCR 2021 jest niczym innym, jak nowym Golfem tuż pod wersjami R bez napędu na wszystkie koła i z myślą o wojażach na torze. Na szczęście tym razem będzie stałym członkiem rodziny VW, a nie limitowaną edycją specjalną (via Motor1).

Golf GTI TCR 2021 pojawił się teraz w obiektywie, jako prototyp bez specjalnego kamuflażu (ten zasłania tylko plakietę z boku z nazwą modelu). Zmiany w stosunku do GTI? Zdecydowanie przedni zderzak, który ma nieco bardziej agresywny wygląd i w standardzie jest pozbawiony czerwonych akcentów.

Czytaj też: Porsche zapowiedziało swoje nowe cacko. Oto 911 Targa

Bliższe oględziny ujawniają wiercone przednie tarcze hamulcowe, niższy prześwit, grubszy spojler na dachu, a także dyfuzor z większymi końcówkami wydechu. Według plotek wersja TCR zwiększy moc Golfa z 241 do 296 koni mechanicznych i zapewni około 400 Nm momentu obrotowego. Premiera? Pewnie w ciągu kilku następnych miesięcy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News