Przed kilkudziesięcioma godzinami studio Enhance Games wydało swoją produkcję na PCty (wcześniej była dostępna na PlayStation 4). Mowa o adaptacji jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów, którą teraz możemy sprawdzić po raz kolejny, ale w ramach produkcji Tetris Effect. Ta trafiła (nie dziwi nas to) wyłącznie na Epic Games Store, omijając Steama… ale ma z nim więcej wspólnego, niż możemy się domyślać. 

Czytaj też: Świat Dying Light 2 jest duży, ale nie tak jak w grach Ubisoftu

Tetris Effect obrał zupełnie niespodziewaną drogę, bo oprócz tradycyjnego trybu gry, oferuje również zabawę w wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem gogli. Chociaż w przypadku grania w tradycyjnym 2D, a więc na monitorze, gra śmiga bez problemu na Epic Games Store, to już przy próbie odpalenia jej w trybie VR, użytkownikom ukaże się świetny obrazek – okienko z informacją o wymogu włączenia/pobrania nakładki SteamVR, którą znajdziemy na platformie Valve.

Innymi słowy, twórcy Tetris Effect albo nie mieli środków na postaranie się o stosowne oprogramowanie, które uciągnęłoby grę w VR, albo tworzyli port z myślą o premierze na Steam, przed którą „uchronił” ją Epic Games Store. Doczekaliśmy się od nich nawet oświadczenia, w którym swobodnie komentują sytuację i wskazują, że do grania w Tetris Effect w wirtualnej rzeczywistości potrzebujecie po prostu SteamVR… i tyle. Z tego przykładu możemy nawet zaczerpnąć cenną lekcję – przed robieniem czegoś (zwłaszcza ze szkodą dla innych) warto postarać się o odpowiednie narzędzia.

Czytaj też: Plastikowy płód z Death Stranding zapewnił Kojimie przygodę z celnikami

Źródło: Reddit

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej