Tetris Effect jest tak ekskluzywny na Epic Games Store, że jeden tryb wymaga Steama

Tetris Effect jest tak ekskluzywny na Epic Games Store, że jeden tryb wymaga Steama
Tetris Effect jest tak ekskluzywny na Epic Games Store, że jeden tryb wymaga Steama

Przed kilkudziesięcioma godzinami studio Enhance Games wydało swoją produkcję na PCty (wcześniej była dostępna na PlayStation 4). Mowa o adaptacji jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów, którą teraz możemy sprawdzić po raz kolejny, ale w ramach produkcji Tetris Effect. Ta trafiła (nie dziwi nas to) wyłącznie na Epic Games Store, omijając Steama… ale ma z nim więcej wspólnego, niż możemy się domyślać. 

Czytaj też: Świat Dying Light 2 jest duży, ale nie tak jak w grach Ubisoftu

Tetris Effect obrał zupełnie niespodziewaną drogę, bo oprócz tradycyjnego trybu gry, oferuje również zabawę w wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem gogli. Chociaż w przypadku grania w tradycyjnym 2D, a więc na monitorze, gra śmiga bez problemu na Epic Games Store, to już przy próbie odpalenia jej w trybie VR, użytkownikom ukaże się świetny obrazek – okienko z informacją o wymogu włączenia/pobrania nakładki SteamVR, którą znajdziemy na platformie Valve.

Innymi słowy, twórcy Tetris Effect albo nie mieli środków na postaranie się o stosowne oprogramowanie, które uciągnęłoby grę w VR, albo tworzyli port z myślą o premierze na Steam, przed którą “uchronił” ją Epic Games Store. Doczekaliśmy się od nich nawet oświadczenia, w którym swobodnie komentują sytuację i wskazują, że do grania w Tetris Effect w wirtualnej rzeczywistości potrzebujecie po prostu SteamVR… i tyle. Z tego przykładu możemy nawet zaczerpnąć cenną lekcję – przed robieniem czegoś (zwłaszcza ze szkodą dla innych) warto postarać się o odpowiednie narzędzia.

Czytaj też: Plastikowy płód z Death Stranding zapewnił Kojimie przygodę z celnikami

Źródło: Reddit