Reklama
aplikuj.pl

TikTok ma nowy sposób na łamiących regulamin

tiktok

Co robić, gdy użytkownik serwisu społecznościowego łamie regulamin? TikTok wpadł na nowy pomysł. Czy taki sposób ma sens?

Punkty karne na TikToku

TikTok to jedna z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych. Jak to zwykle bywa, nie brakuje na niej użytkowników, którzy nie chcą stosować się do regulaminu. W takich wypadkach nakładane są na nich różne ograniczania, takie jak zakaz publikowania, komentowania lub nawet blokada konta. Czasem bywa też tak, że zgłaszane są filmy, które niekoniecznie naruszają zasady TikToka lub wynikają z niewiedzy twórców, dla których regulamin może być nieco niejasny.

Czytaj też: Nie jedź autem w trakcie ulewy i uważaj na deszcz ryb. 10 nietypowych ciekawostek o burzach

Stąd właśnie pomysł na nowy sposób radzenia sobie z takimi użytkownikami. TikTok, prócz usuwania naruszających zasady komentarzy/filmów, wprowadzi system punktów karnych, które mogą przyznawać użytkownicy. Po osiągnięciu pewnego pułapu konto będzie blokowane. Za różne wykroczenia będzie można przyznać konkretną ilość punktów, ale nie ma co się martwić, licznik zeruje się po 90 dniach. nadal jednak TikTok, w przypadku jakichś poważnych wykroczeń, może od razu nałożyć blokadę.

Czytaj też: Co dalej z przejęciem Activision Blizzard? Microsoft pod lupą Unii Europejskiej

Serwis daje możliwość podejrzenia liczby punktów w zakładce „Status konta”, gdzie znajdzie się też „Historia raportów”. Ponadto zaktualizowane zostanie Centrum Bezpieczeństwa, w którym znajdzie się przejrzyste wyjaśnienie nowych zasad.