Reklama
aplikuj.pl

TikTok pracuje nad nową reakcją na komentarze

TikTok, sprzedaż TikToka

Pod filmami na TikToku, tak samo jak na YouTube, można natknąć się na nieodpowiednie lub zwyczajnie nieistotne komentarze. Do tej pory użytkownicy mieli tylko opcję polubienia tych, które im się podobały, ale wkrótce dostaną też możliwość dodania negatywnej reakcji do „nieistotnych lub nieodpowiednich” wpisów.

Reakcje w serwisach społecznościowych czy komunikatorach są bardzo popularną formą wyrażania opinii. Nie każdy lubi dodawać komentarze, a dzięki temu może jasno wyrazić, czy dany wpis innego użytkownika przypadł mu do gustu, czy może nie. Obecnie TikTok daje nam tylko możliwość dodania serduszek, czyli polubienia komentarzy. Co jednak zrobić z tymi nieodpowiednimi lub nieistotnymi w naszej opinii? Aktualnie – nic prócz zgłoszenia za naruszanie regulaminu.

Okazuje się jednak, że TikTok pracuje już nad kolejną reakcją, bo niektórzy użytkownicy otrzymali ją do testów. Dzięki temu będzie można oddzielić nieistotne wpisy od tych ważniejszych lub bardziej popularnych. Użytkownicy będą mogli wyrazić w ten sposób swoje „nielubienie” bez uciekania się do zgłaszania komentarza za naruszenie wytycznych społeczności. W końcu nie zawsze taki wpis musi naruszać regulamin czy kogoś obrażać, by nam się nie podobał.

Jeszcze nie ma potwierdzenia, że po zakończonych testach nowa reakcja na komentarze trafi do aplikacji, wedle tego, co podaje serwis The Verge, TikTok podejmie taką decyzję w najbliższych tygodniach. Dotyczy to również nowych narzędzi dla twórców, które także wiążą się z „robieniem porządków” w sekcji komentarzy.