Reklama
aplikuj.pl

TikTok chce iść w ślady Netfliksa i też zajmie się tworzeniem gier?

TikTok

W ostatnich latach (zwłaszcza podczas pandemii) TikTok zdobył ogromną popularność, szybko stając się jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Wygląda na to, że wkrótce oprócz oglądania i nagrywania filmików, będzie też oferował gry.

Netflix już jakiś czas temu poszerzył swoją ofertę o gry mobilne. Nie są to jakieś specjalnie głośne tytuły, a raczej coś w rodzaju dodatku. W przypadku TikToka ma być nieco inaczej, bo dodanie gier do aplikacji ma być nie tylko sposobem na rozrywkę dla użytkowników, ale również źródłem dodatkowego zarobku dla twórców.

Jak podaje Reuters, w Wietnamie są już prowadzone pierwsze beta-testy gier mobilnych. Dzięki narzędziu bazującym na języku programowania HTML5 możliwe jest granie międzyplatformowe. Wedle informacji, TikTok wypróbował już co najmniej jedną mini grę, podobną do FarmVille, w której można było zdobywać punkty i wykorzystywać je do przekazywania darowizn. A to oczywiście dopiero początek.

W ogólnym rozrachunku, gry mobilne mają być sposobem na zwiększenie przychodów i sprawienie, że na TikToku będzie się spędzać jeszcze więcej czasu zwłaszcza, gdy będzie można zagrać w te tytuły razem ze znajomymi lub oglądać tiktoki ze streamami tworzonymi przez ulubionych twórców.