Reklama
aplikuj.pl

TikTok zmienia zasady transmisji na żywo. Nie każdy będzie miał do nich dostęp

tiktok

Już w listopadzie TikTok wprowadzi ważne zmiany dotyczące transmisji na żywo, w szczególności pojawią się nowe ograniczenia wiekowe co do ich prowadzenia.

TikTok zyskał swoją ogromną popularność dzięki pandemii. W serwisie znajdziemy zarówno dorosłych twórców, jak i tych młodszych. Jak na każdej platformie społecznościowej i tutaj pojawia się szereg zagrożeń czyhających na niepełnoletnich użytkowników, dlatego właśnie już 23 listopada zostanie wprowadzone ograniczenie w prowadzeniu transmisji na żywo. Po tej dacie trzeba będzie mieć ukończone 18 lat, by móc prowadzić live’a.

Biorąc pod uwagę globalną społeczność, funkcje, do których dostęp mają użytkownicy ze względu na wiek, są wprowadzane stopniowo. Przykładowo do wiadomości prywatnych mają dostęp użytkownicy, którzy ukończyli 16 lat, natomiast z możliwości wysyłania wirtualnych prezentów czy funkcji monetyzacji mogą korzystać osoby powyżej 18. roku życia 

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Dodatkowo w najbliższych tygodniach niepełnoletnie osoby stracą dostęp do niektórych transmisji, bo twórcy dostaną możliwość określenia, czy ich live’y mogą oglądać młodsi widzowie, czy pojawią się tam treści przeznaczone tylko dla pełnoletnich — chodzi tutaj np. o używany język czy o przytaczane historie.