WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

TMC Dumont to futurystyczny motocykl, który… działa!

Innowacyjność, pomysłowość i niecodzienność w projektach nie zawsze kończy się dla nich dobrze. Od czasu do czasu trafiają się jednak perełki, a jest nią z pewnością TMC Dumont.

Ze standardowymi motocyklami ma zdecydowanie wspólny sam zamysł jednośladu, ale w dalszym porównaniu wydaje się kompletnie inny. TMC Dumont autorstwa Tarso Marquesa jest zdecydowanie czymś, co przyciągnie uwagę na ulicach… i nie tylko swoim wyglądem! Ten jest zdecydowanie czymś nowym i przypomina coś z przyszłości, ale pod „maską” (a tak naprawdę między nogami kierowcy) posiada stary dobry silnik spalinowy. Mowa dokładnie o silniku z helikoptera o mocy 300 koni mechanicznych, którego odnajdziecie w sieci pod nazwą Rolls-Royce Continental V6.

To co go wyróżnia to zdecydowanie koła, których piasta znalazła się prawdopodobnie na dole, a nie w centralnej części kół. Ich konstrukcja została stworzona na zamówienie, i zapewniają TMC Dumont iluzję unoszenia się nad drogą. Sam proces produkcyjny nie był jednak prosty, ponieważ Marques spędził nad projektem przynajmniej 15 lat. Najcięższym zadaniem okazały się zewnętrzne inwestycje technologiczne, a nawet samo „wyzwanie”, jakie postawił sobie autor. Polegało po prostu na przeprowadzaniu procesu produkcyjnego wyłącznie na terenie Brazylii.

 

Źródło: Enginnering
Zdjęcia: Enginnering

Co jest najtwarlszym stopem metali na świecie?