WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

To nie pojazd na Marsa, a elektryczny koncept Audi AI:Trail

Koncepcyjny elektryczny pojazd terenowy AI:Trail od Audi zdecydowanie wygląda jak coś nie z tej planety i jak możecie się spodziewać, oferuje nie tylko wysokie możliwości, ale też technologie i rozwiązania, które mogą w przyszłości okazać się tymi na wagę złota w konsumenckich modelach. 

Czytaj też: Przez Drogę Mleczną przelatuje gwiazda wyrzucona przez czarną dziurę

W wizji Audi na terenowego AI:Trail widać podejście tworzenia samochodów przyszłości od samych podstaw do ich przeznaczenia. Swoimi 4150 centymetrami długości, 2150 centymetrami szerokości i wysokości na poziomie 1670 centymetrów AI:Trail wydaje się znacznie większy i to głównie za sprawą ogromnych, bo 22-calowych felg z 33,5-calowymi oponami. Niższy środek ciężkości, niska linia dachu, wielkość opon – to wszystko ma za zadanie zwiększyć jego funkcjonalność, zasięg oraz wytrzymałość.

AI:Trail chwali się też kabiną dla czterech osób z prostymi kształtami geometrycznymi, czy tradycyjnym ułożeniem akumulatorów w podwoziu z osobnymi silnikami zasilającymi każde koło w ramach napędu Quattro. Jego maksymalna moc wynosząca 429 koni mechanicznych i moment obrotowy 1000 Nm w czasie rzeczywistym dostosowuje się do nawierzchni i pozycji kół. Ten elektryczny koncept waży przy tym 1750 kilogramów i jest wykonany z mieszanki stali, aluminium i włókna węglowego.

Pozostałe atuty AI:Trail widać w dużych przeszkleniach rodem z helikopterów, dwóch bagażników, zawieszenia wysokiej klasy na czele z amortyzatorami adaptacyjnymi, regulowanym oświetleniu wewnątrz i zewnątrz oraz oczywiście trybie autonomicznym na drodze i półautonomicznym poza nią.

Czytaj też: Mercedes ujawnił swój elektryczny supersamochód

Źródło: New Atlas