WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

To prawdopodobnie nowe Porsche 911 GT3 Touring

Nowe Porsche 911 GT3 Touring pojawia się w obiektywie coraz częściej i choć nie mamy potwierdzenia od samego producenta, czy to rzeczywiście ten samochód, to trudno nie być tego pewnym po tak wielu materiałach. Tym razem nowy GT3 Touring wpadł na nieoceniony Nurburgring.

Czytaj też: Algorytm ulepszył system szkolnych autobusów

Na ten niemiecki tor zawitały ostatnio dwa prototypy Porsche 911 generacji 992, które wystąpiły w wariancie bez żadnego spojlera. Za ich ujawnienie opowiada z kolei YouTuber Automotive Mike i wszystko wskazuje na to, że te samochody to prawdopodobnie muły testowe dla nadchodzącego wariantu GT3 Touring.

Możemy tak sądzić po centralnym układzie wydechowym, odpowietrzniku w przednim zderzaku, samemu brzmieniu silnika, w którym trudno dosłyszeć wymuszoną indukcję oraz czasy zmiany biegów, sugerujące stosowanie manualnej skrzyni biegów. A na nowe GT3 Touring nadszedł chyba najwyższy czas, bo został po raz pierwszy wprowadzony do ofercie w 2017 roku. Była to swoista alternatywa dla osób, które chcą osiągów GT3 w swoim 911 bez wyglądu samochodu wyścigowego.

Czytaj też: Zapowiedziany Aventador SVJ 63 Roadster rozszedł się w kilka minut

Źródło: Road and Track