WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

To urządzenie wykorzystuje pole magnetyczne do zwiększenia siły mięśni

Najlepszym sposobem na wzmocnienie mięśni jest ruch. Zdarzają się jednak przypadki osób, które są tak poszkodowane, że nie mogą ćwiczyć. To właśnie im ma pomóc najnowsze urządzenie.

Nosi ono nazwę MRegen i zostało opracowane przez naukowców z Narodowego Uniwersytetu w Singapurze. Urządzenie zapewnia jednolite pole elektromagnetyczne dla mięśni o takim czasie trwania impulsu, który odtwarza reakcje regeneracyjne, energetyczne i metaboliczne identyczne jak ma to miejsce w przypadku ćwiczeń fizycznych.

W pierwszych testach 10 zdrowych osób otrzymywało 10 minutowe leczenie na jednej z nóg raz w tygodniu przez 5 tygodni. Okazało się, że mają one średnio od 30-40% poprawę siły mięśni. W drugiej próbie sprawdzono działanie MRegen na 10 osobach po operacji przedniego więzadła krzyżowego. Okazało się, że osoby te także doświadczyły znaczącej poprawy wielkości i siły mięśni. Wynosiła ona nawet do 50%. Co ciekawe, w obu eksperymentach poprawa była widoczna także w nieleczonej nodze. Jest to także widoczne podczas treningów i nosi to nazwę efektu kontralateralnego.

Czytaj też: Implant mózgu powstrzymujący drgawki

Źródło: Newatlas