Tym razem ktoś postanowił zaszaleć z klasycznym sedanem Mercedes-Benz 220, który po sporych modernizacjach kompletnie nie wygląda, jak oryginał. W przeciwieństwie do niego może jednak znacznie więcej – np. podbić krajobraz Afryki Wschodniej w ramach tradycyjnego Safari. 

Czytaj też: Ten Mitsubishi Eclipse GSX jest prawdopodobnie najlepiej utrzymanym egzemplarzem

Ten egzemplarz Mercedes-Benz 220 zaczął dosyć łagodnie. Najpierw został podniesiony o kilka milimetrów, a następnie pozbawiony błotników, aby przyjąć na pokład zestaw znacznie większych opon American Racing. Nie zabrakło designerskich dodatków, zmieniających charakter klasyka na coś bardziej terenowego, ale na szczęście chromowane oryginalne wykończenia zostały (w większości) pozostawione w spokoju.

Co do jednostki napędowej nie mamy pewności, choć i ta została wymieniona na „mały silnik Chevy V8”, choć nie do końca możemy być pewni, czy to taki mały silnik, zważywszy na boczne rury wydechowe. Wiemy jednak, że ten silnik wysyła moc na tylne koła za pośrednictwem nieokreślonej automatycznej skrzyni biegów.

Najlepsze jest z kolei to, że ten niestandardowy „merc” jest już dostępny w serwisie eBay w Mascotte na Florydzie z ceną otwarcia 7888$. Samochód nie jest idealny – w kabinie jest trochę luźnych przewodów, a niektóre elementy nie są w najlepszej kondycji, ale za takie pieniądze będzie to idealny wybór na terenowe wojaże.

Czytaj też: Lamborghini Jalpa przerobiona na bestię z silnikiem LS1 z Chevroleta

Źródło: Road and Track

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej