Reklama
aplikuj.pl

TOP 6 remake’ów gier, w które bym zagrał

TOP remake'ów gier, nfs most wanted

W trakcie generacji PS4 i XOne otrzymaliśmy wiele remasterów i remake’ów gier, które spodobały się zarówno nowym jak i starym graczom. Ale jeszcze wiele produkcji można by odnowić. Oto TOP 6 remake’ów gier, o których marzymy.

Jestem wręcz przekonany, że każda z poniższych gier już na premierę zwróciłaby się twórcom i pozwoliła zarobić ogromne sumy pieniędzy. Niektóre tytuły wprost proszą się o odnowę graficzną i lifting mechanik. Gdyby Electronic Arts zapowiedziało taki remake Underground 2, to gracze by oszaleli. A jakby do tego zapowiedzieli remake…

NFS Most Wanted

…to przyznam, że niesamowicie kusiłoby mnie, aby kupić grę na premierę i nie czekać na pierwsze opinie. „Nielegalne” odsłony NFS do dziś mają miliony fanów, którzy często piszą w sieci o swoim marzeniu w postaci odnowionego Most Wanted. I nie chodzi o tę kopię Hot Pursuit z 2012, a remake oryginalnej odsłony, w której pięlibyśmy się po szczeblach kariery Czarnej Listy starając się raz jeszcze dokopać Razorowi za ten nieuczciwy wyścig z początku gry.

Seria Thief

Sporą grupę fanów ma również seria Thief. Reboot marki nie spodobał się wszystkim (choć mi akurat bardzo podszedł!), więc co by było najlepszym sposobem na odzyskanie zaufania bazy graczy i pokazania, że nie zapomniało się o dawnych klientach? Odnowione wszystkich odsłon serii Thief w jednym wydaniu. Często trafiam też na opinię fanów, mówiące, iż ten tytuł mógłby się sprawdzić w wirtualnej rzeczywistości. Może to jest przyszłość Thiefa?

Trylogia GTA

Choć są o tym plotki – wciąż nie mamy pewności, że taka trylogia remake’ów gier GTA 3, Vice City i San Andreas rzeczywiście powstaje. Rockstar ostatnio przyznał, że odnowione GTA 5 ma nas zaskoczyć, ponieważ nie będzie prostym portem na PS5 i Xbox Series. Może zatem tyle musimy czekać na jakiekolwiek informacje o nowych GTA, bo w międzyczasie prowadzone są również pieczołowite prace nad całą trylogią? Ja bym przeszedł całość z przyjemnością.

Beyond Good and Evil

Męczą się z tą dwójką i męczą, to może najpierw deweloperzy poćwiczyliby na oryginale? Beyond Good and Evil wymaga drobnych zmian w mechanikach i już będziemy mieli coś co jest niesamowicie dobrym tytułem. Tylko, żeby ewentualny remake nie zawiódł tak wielu fanów, jak zrobiły to odnowione Piaski Czasu…

Metal Gear Solid

Tylko… baardzo ostrożnie! Tytuł, który do dziś jest uważany przez wiele osób za najlepsza grą jaka kiedykolwiek powstała nie może zostać odnowiony w prosty sposób. Tutaj trzeba podejść z głębokim zrozumieniem tego co sprawiło, iż oryginał był dla wielu tak genialny. No i ciekawe czy dzisiejsze konsole zezwalają grom na czytanie naszych zapisów…

GoldenEye 007

To, że nie otrzymamy żadnego remake’u gry Goldeneye 007 to jest dla mnie kompletnie niepojęte. Mam wrażenie, że już od lat czytam o prowadzonych przez fanów pracach nad remake’iem gry. Ile już grup brało się za odnowienie tytułu po czym projekt był zamykany przez właścicieli praw do marki. Jeśli coś powstaje, to dajcie nam znać! W tę grę zagrałaby cała masa osób!