Reklama
aplikuj.pl

TOP 7 – najlepsza grafika 2021/2022

najlepsza grafika, black myth wukong

Okres 2021-2022 póki co nie jest wypełniony potwierdzonymi datami premier gier. Te co jednak wyjdą po prostu szokują wspaniałą oprawą graficzną.

Nowa generacja konsol w końcu pozwoli popchnąć oprawę graficzną gier na wyższy poziom. Nadchodzące tytuły już teraz wyglądają tak, że aż się wierzyć nie chce w ilość detali, a deweloperzy pewnie jeszcze dopracują swoją technologię. Oto siedem gier, które warto mieć na uwadze ze względu na postęp graficzny, który dokonują.

7. Kena Bridge of Spirits

Twórcy Kena: Bridge of Spirits dotychczas zajmowali się animacjami lub produkowaniem reklam. Ich doświadczenie zaowocowało tym, że otrzymamy jedną z najpiękniejszych baśni w stylu Disneya na konsole i PC. Szczegółowość środowiska czy same animacje bohaterów to najwyższa półka branży growej, a to dopiero pierwsza gra studia!

6. Resident Evil Village

Kto nie wierzy – ten niech zagra w wersję demonstracyjną, której celem jest właśnie pokazanie technologii stojącej za grą. RE Engine po raz kolejny pokazuje, że to silnik na lata, a moc nowej generacji konsol dopiero pozwoli pokazać co potrafi. Tyle detali obiektów, które twórcy pochowali nawet w szafkach (więc gracze mogą ich nigdy nie zobaczyć) to chyba jeszcze w żadnej grze nie było.

5. Atomic Heart

Alternatywna rzeczywistość Związku Radzieckiego. No tutaj to już sam pomysł na setting daje ogromne pole do popisu. A twórcy wykorzystują to na każdym kroku, bo w ich materiałach wideo widać tekstury w bardzo wysokiej rozdzielczości i chęć korzystania z każdej nowej technologii. Tyle ray-tracingu to chyba w żadnej grze jeszcze nie było.

4. Gran Turismo 7

Jak ktoś mi znowu powie, że GT7 wygląda tak samo jak GT: Sport na PS4 to wyciągnę joy-cony ze Switcha i zacznę rzucać. Gran Turismo 7 to ogromny postęp w kwestii rozdzielczości czy oświetleniu, które sprawiają, że ta czasami wyglądająca jak fotorealizm gra, wygląda jeszcze lepiej. Fragment zwiastuna 0:26 mogę oglądać w kółko.

3. Bright Memory

W Bright Memory można by stać w miejscu i tylko patrzeć jak pada deszcz, drzewa kołyszą się na wietrze, a w okolicy co chwilę coś eksploduje. Mówimy tutaj o tak dopracowanych efektach, że patrzenie na nich to przyjemność. Coś jak deszcz i śnieg w Driveclub.

2. Black Myth Wukong

Bez względu na to, który moment zwiastuna Black Myth Wukong spauzujemy – tam zawsze zobaczymy absurdalnie dopracowane modele postaci czy środowisko. Tutaj nawet nie ma się do czego przyczepić. Nawet małe owady są doszlifowane!

1. Horizon Forbidden West

Gdy pojawił się pierwszy pokaz rozgrywki Horizon Zero Dawn to każdy mówił, że Sony oszalało, bo o takiej grafice możemy sobie pomarzyć. A potem okazało się, że premierowa wersja wygląda jeszcze lepiej. Gdy patrzeć na to jak pięknie wyglądają nawet pojedyncze źdźbła trawy w Forbidden West to też przez chwilę się waham – to przecież niemożliwe. A potem przypominam sobie pierwszy pokaz Zero Dawn i już wiem, że to jak najbardziej jest realne.

Oczywiście nawet najlepsza grafika nie uciągnie gry, gdy rozgrywka będzie słaba. Trzymamy zatem kciuki za dopracowane mechaniki zabawy i możliwość poświęcenia oprawie graficznej jak najwięcej czasu.