WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Toshiba chce się pozbyć produkcji pamięci NAND

Nastały ciężkie czasy dla Toshiby. Ostatnio na światło dzienne wyszedł na świat skandal związany z dochodami firmy. Firma także zanotuje około 4 miliardów $ straty w najbliższym czasie. W związku z tym musi ona zacząć szukać pieniędzy. Aby je zdobyć, Toshiba chce sprzedać zewnętrznemu inwestorowi 20% swoich udziałów za kwotę około 2,7 miliarda $.

Tymi 20% ma być produkcja pamięci NAND. Zakupem tej części firmy może być zainteresowany WD, który współpracuje z Toshibą właśnie w tej sferze. Oficjalnie ta część należy do join venture (wspólnego przedsięwzięcia) obu firm, stąd zakup przez WD byłby oczywistą sprawą. Co ciekawe Toshiba mocno inwestuje w rozwój pamięci NAND więc pozbycie się produkcji oznaczało by także wstrzymanie badań. Chyba, że firma zakupująca przejęła by także ten dział.

Istnieje także możliwość przejęcia przez inną firmę, która sprzedawała by pamięci NAND a nie umieszczała we własnych rozwiązaniach. Możliwe, że ta część Toshiby trafi do firmy, która chciała by wejść na rynek SSD ale nie ma własnych, odpowiednich fabryk. Niezależnie od tego co się stanie to ewidentnie czekają nas spore zmiany na tym rynku.

Źródło: http://www.eteknix.com/