WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Toshiba z najbardziej zaawansowaną fabryką pamięci flash

Toshiba zapowiada się na jednego z najbardziej obiecujących producentów pamięci flash na rynku. Zaraz obok Samsunga, Microna, SK Hynix, Sandiska, czy nawet Intela. Swoje produkty opiera tradycyjnie na czymś autorskim, a dokładnie kościach BiCS (Bit Cost Scalable). Te w następnych latach mogą przeżyć istną rewolucję, ponieważ Toshiba może się pochwalić najbardziej zaawansowaną fabryką pamięci flash na świecie.

Mowa o fabryce K1 w Japonii, która może już stoi, ale jej oficjalne otwarcie (i tym samym rozpoczęcie produkcji) będzie miało miejsce dopiero w jesieni 2019 roku. Już teraz zapowiada się jednak na najbardziej innowacyjny obiekt. Składa się na niego m.in. pełna ochrona przed wstrząsami sejsmicznymi oraz zaawansowany system produkcji oparty o sztuczną inteligencję. Wszystko to dopełnia masa najnowszych urządzeń, wyposażenia i zdobyczy technicznych, które mają ułatwić tamtejszą pracę. Ich skala (zupełnie jak ta związana z produkcją) będzie jednak zależna od obecnej sytuacji na rynku.

Wszystko to umożliwi firmie efektywniejszą pracę nad nowymi standardami w kwestii pamięci BiCS flash. Co ciekawe, nawet tutaj Toshiba planuje współpracować z Western Digital Corporation.

Źródło: TechPowerUp