WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Toyota Crown 2021 – co nowego po dwóch latach na rynku?

Toyota Crown 2021 – co nowego po dwóch latach na rynku?

Pomimo dwóch lat na rynku w ramach swojej 15. generacji, Toyota Crown doczekała się właśnie aktualizacji. Czy skromnej? Wręcz przeciwnie!

Nowości w Toyota Crown 2021

Toyota zapewniła nowemu modelowi Crown ogromną aktualizację w kabinie, zapewniając w 2021 roku modelowym 12,3-calowy, szeroki ekran dotykowy, będący zwieńczeniem deski rozdzielczej. Ten wymusił na projektantach zmianę systemu zarządzania klimatyzacją, który został zmniejszony i otrzymał dotykowe pokrętła po bokach.

Czytaj też: To najpewniej Toyota Yaris GRMN szalejąca po Nurburgring
Czytaj też: Toyota o zapotrzebowaniu na sedany. SUVy i crossovery to nie wszystko!
Czytaj też: Toyota Camry już oficjalnie na 2021 rok

Kilka opcji nadal jednak znalazło się w nowym 12,3-calowym ekranie dotykowym z obsługą Apple CarPlay/Android Auto za sprawą podzielonych sekcji.

Jak rozpoznamy nową Toyotę Crown 2021? Nijak – producent nie postawił na żadne zmiany nadwozia tego sedana, jak również układów napędowych, które obejmują niehybrydowe opcje z 2-litrową, turbodoładowaną jednostką benzynową o mocy 245 koni mechanicznych i 350 Nm momencie obrotowym.

Czytaj też: Toyota Corolla w wydaniu Apex może zachwycić
Czytaj też: Napędzana wodorem Toyota Mirai nowej generacji wyszpiegowana
Czytaj też: Nowe wykończenie Toyota RAV4 Hybrid, to idealny przykład fine-wine

Po stronie zelektryfikowanych napędów w grę wchodzi 2,5-litrowy silnik benzynowy o maksymalnej mocy 226 koni oraz 3,5-litrowy o mocy 359 KM. Oba działają w połączeniu z silnikiem elektrycznym i niklowo-metalowo-wodorkową lub litową baterią jonową.

Ceny Toyota Crown 2021

Sprzedawana w Japonii Toyota Crown na 2021 rok zaczyna się od 4899000 jenów, czyli około 185000 złotych przy obecnych kursach wymiany i po zaokrągleniu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News