Reklama

Toyota zapowiada GR Supra Sport Top ze zdejmowalnym dachem

Tak jak w zeszłym roku Toyota zawitała na targi SEMA z Supra Haritage Edition, tak też w tym roku na cyfrowe SEMA360 przyszykowała coś wyjątkowego. Tym czymś jest koncepcja Sport Top na bazie modelu GR Supra.

Koncepcja GR Supra Sport Top

Toyota GR Supra „ze zdejmowalnym dachem” nie brzmi zbyt odkrywczo, jak na model o mianie koncepcji, ale tym właśnie ten projekt będzie. Obecnie nie mamy żadnych pełnoprawnych zdjęć, a jedynie zapowiedź w formie nagrania z projektem samochodu.

Czytaj też: To najpewniej Toyota Yaris GRMN szalejąca po Nurburgring
Czytaj też: Toyota o zapotrzebowaniu na sedany. SUVy i crossovery to nie wszystko!
Czytaj też: Toyota Camry już oficjalnie na 2021 rok

Inspiracja czwartą już generacją Supry sprawiła, że zespół Toyota w ramach nowego konceptu zaprojektował model tak, aby ten miał zdejmowany panel dachowy w dwóch częściach. Nie jest to takie proste, bo taka zmiana wymaga znacznych prac inżynieryjnych, nad którymi specjaliści nadal pracują, głowiąc się np. nad zdalnym zwalnianiem zatrzasków za pomocą pilota.

Znając prawidła motoryzacyjne, projekt będzie musiał przejść usztywnienie nadwozia, na którym znalazł się również szereg akcentów wizualnych. Koncepcja GR Supra Sport Top ma większy przedni splitter, szersze progi boczne i większy dyfuzor, ale wielkie rewolucje nie wchodzą w grę.

Czytaj też: Toyota Corolla w wydaniu Apex może zachwycić
Czytaj też: Napędzana wodorem Toyota Mirai nowej generacji wyszpiegowana
Czytaj też: Nowe wykończenie Toyota RAV4 Hybrid, to idealny przykład fine-wine

Co ciekawe, zdejmowalny dach krąży wśród plotek o piątej generacji samochodu Toyota Supra, więc GR Supra Sport Top może być zwyczajnym badaniem terenu pod taki dodatek.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News