Reklama
aplikuj.pl

Toyota GT86 i Subaru BRZ powstaną z wieloma wspólnymi cechami

Toyota GT86 i Subaru BRZ powstaną z wieloma wspólnymi cechami
Toyota GT86 i Subaru BRZ powstaną z wieloma wspólnymi cechami

Możemy już być pewni, że GT86 i BRZ będzie łączyć naprawdę wiele, bo firmy Toyota i Subaru podpisały kolejną umowę biznesową, w ramach której wspólnie opracują wspomniane sportowe modele nowej generacji.

Czytaj też: Smart Summon Tesli, czyli autonomia na parkingach

Sama współpraca nie dziwi nas specjalnie, bo zarówno Toyota, jak i Subaru miały ze sobą do czynienia wcześniej. Przykładem ostatniego tego typu porozumienia było ogłoszenie wspólnych wysiłków na rzecz opracowywania w pełni elektrycznego samochodu z napędem na wszystkie koła.

Jak zapewne się domyślacie, specyfikacje GT86 i BRZ drugiej generacji nie zostały jeszcze ogłoszone, ale Toyota potwierdziła, że ​​oba samochody będą miały napęd na tylne koła. Producenci pójdą jednak o krok dalej i zamiast bazować na obecnych wersjach, stworzą je od podstaw raz jeszcze.

Kwestia premiery jest nieznana, a jeśli interesuje Was sama zażyłość obu firm, to jest ona stricte finansowa. W ramach umowy Toyota zwiększyła również swój udział w Subaru o 3,17 procent, zwiększając swoją całkowitą własność w spółce do 20 procent. Według obu marek umowa będzie dalej „rozwijać i wzmacniać” długoterminowe partnerstwo marek.

Czytaj też: Supersamochód Rimac C_Two za 8,4 miliona już po testach zderzeniowych

Źródło: AutoExpress