Reklama

Toyota Highlander ujawniona na europejski rynek

Toyota Highlander, europa Toyota Highlander, Highlander w Europie, europejska Toyota Highlander, premiera Highlander

Toyota ogłosiła właśnie, że jej model Highlander zmierza wielkimi krokami do Europy. Pytanie, czy jest na co czekać?

Japoński producent właśnie zaprezentował siedmiomiejscowy model specjalnie z myślą o nas, mieszkańcach Starego Kontynentu, który trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. Ten trzyrzędowy SUV dołączy tym samym do już szerokiej gamy modeli typu high-riding Toyoty (C-HR, RAV4 i Yaris Crossover).

Highlander bazuje na platformie GA-K firmy i wygląda praktycznie identycznie jak wersja dostępna już dosyć długo na rynku północnoamerykańskim. Mowa więc o bagażniku o pojemności 658 litrów, które można rozszerzyć do 1909 litrów po zabawie z rzędami siedzeń.

Pod kątem napędu możemy liczyć tylko na hybrydową wariację, a więc 2,5-litrowy silnik benzynowy wspierany przez przedni i tylny silnik elektryczny wraz z akumulatorem niklowo-wodorkowym. Szczytowa moc znamionowa wynosi 244 KM przy emisji CO2 na poziomie 146 g/km i średnim zużyciu paliwa 6,6 l/100 km. To ponoć najlepszy wynik w tym segmencie (według WLTP).

Czytaj też: Lotus ogłosił wyjątkowe edycje Elise

Pod względem bezpieczeństwa (via Motor1) Highlander będzie sprzedawany z gamą systemów bezpieczeństwa i pomocy pakietu Toyoty Safety Sense.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News