Reklama

Toyota pokazuje humanoidalnego robota

Toyota pokazała robota T-HR3, który potrafi odtworzyć ruchy człowieka za pomocą systemu zdalnego manewrowania. Posiada on także zaawansowane siłowniki oraz czujniki, które umożliwiają jego bezpieczne sterowanie.

T-HR3 został zaprojektowany przez dział Partner Robot Division. Ma on służyć do badania nowych technologii oraz zarządzania i fizycznych oddziaływania pomiędzy robotami. T-HR3 potrafi wesprzeć osoby w różnych środowiskach – w domu, zakładach leczniczych, kosmosie czy miejscach katastrof. Robot sterowany jest za pomocą Master Maneuvering System, w którego skład wchodzą czujniki określające położenie, ramion, stóp czy dłoni operatora i umożliwiają one odwzorowanie ruchów przez robota. W stawach T-HR3 znajdują się czujniki i siłowniki, które poruszają 29 częściami ciała. Akifumi Tamaoki, dyrektor Partner Robot Division, komentuje:

Zespół Toyota Partner Robot wykorzysta technologie T-HR3 do stworzenia robotów, które będą funkcjonować razem z ludźmi i pomagać im w codziennym życiu. Kluczowe technologie użyte w T-HR3 pomogą przyspieszyć rozwój robotów i zapewnić wszystkim ludziom więcej mobilności.

Toyota zajmuje się działem robotów przemysłowych od lat 80 ubiegłego wieku. Firma wykorzystuje do tego wiedzę zdobytą w motoryzacji. T-HR3 zostanie zaprezentowany podczas międzynarodowej wystawy robotów, która odbędzie się w Tokyo Big Sight w dniach 29 listopada do 2 grudnia.

Źródło: Materiały prasowe