Reklama

Toyota RAV4 Mountain, czyli model do ratowania życia

Toyota RAV4 Mountain, model do ratowania życia

W Japonii zadebiutował ciekawy koncept, który jest wyposażony w sprzęt do ratowania ludzi. Oto nietypowa Toyota RAV4 Mountain.

Koncepcja Toyota RAV4 Mountain

Pierwotnie pojazd miał zadebiutować na Tokyo Auto Salon 2021, ale sami wiecie, jak to jest obecnie z masowymi wydarzeniami. Dlatego musimy zadowolić się cyfrowym ujawnieniem tego projektu, który obejmuje samochód przygotowany specjalnie z myślą o ratownictwie górskim.

Toyota RAV4 Mountain dzierży matowy czarny lakier na przodzie z jaskrawymi czerwonymi hakami holowniczymi i uchwytami na słupkach A. Jego dach zyskał bagażnik z listwą świateł awaryjnych i reflektorów LED rozmieszczonych dookoła. Reszta nadwozia (panele boczne i tył) zostały wykończone w kolorze niebieskim z dodatkiem jasnoszarych szczegółów.

Jako że Toyota RAV4 Mountain bazuje na konsumenckim RAV4, dostrzegamy w nim nie tylko podobieństwa, ale też jasne różnice, sprowadzające się do okazalszego prześwitu, czy opon terenowych na felgach ze wzorem szprych. Oczywiście najważniejsze elementy dotyczą tego, czego nie widzimy, a więc radarów, kamer, lamp, głośników, a nawet drona pokładowego.