WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Obejrzyj jak Toyota Supra 2020 skacze po leśnych trasach

Obejrzyj jak Toyota Supra 2020 skacze po leśnych trasach

Toyota Supra powróciła po zasugerowaniu jej następcy przed 12 laty koncepcją FT-HS i jest to powrót dobry, dzięki współpracy z BMW. Potwierdzają to tego typu nagrania.

Poniższy materiał ukazuje niebieską Suprę, która szybuje przez ośnieżone leśne ścieżki poznaczonej koleinami w dziczy. Teren jest błotnisty i ośnieżony, ale to nie przeszkadza kierowcy z wyciskaniem z tego samochodu wszystkiego, co najlepsze.

Supra rozbija dziury i wodę, wyrzucając żwir i błoto w powietrze, po czym zrzuca się na małe wzgórze, po przekroczeniu którego wzbija się na moment w powietrze. Jest w tym naprawdę dobra i nic dziwnego.

Toyota Supra 2020 korzysta z 3-litrowego silnika BMW o sześciu cylindrach typu bokser. Ten zapewnia jej moc 332 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 495 Nm. Toyota zbudowała elementy zawieszenia od podstaw, nadając japońskiemu samochodowi sportowemu wyjątkową osobowość pod kątem układu kierowniczego.

Czytaj też: Prototyp Audi etron S z trzema silnikami szaleje na torze

Dla przypomnienia Toyota wprowadza kilka zmian w modelu 2021, w tym zwiększa moc silnika do 382 KM, czyli do tego samego poziomu, którym może pochwalić się BMW Z4 M40 (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News