Reklama
aplikuj.pl

Zdalny moduł uzbrojenia dla opancerzonych transporterów, czyli Protector RS4 dla Boxerów 8×8

Zdalny moduł uzbrojenia dla opancerzonych transporterów, Protector RS4 dla Boxerów 8x8, Protector RS4

Firma KONGSBERG pochwaliła się najnowszym kontraktem podpisanym z KMW, który jest jednocześnie drugim na dostawę zdalnego modułu uzbrojenia Protector RS4 dla armii niemieckiej. Tym razem kontrakt obejmuje integrację Protector RS4 z opancerzonymi pojazdami Boxer 8×8 w ramach dążenia do opracowania nowego wariantu ciężkich wozów zespołu nadzoru wsparcia ogniowego (JFST).

Opancerzone transportery Boxer mogą pełnić funkcję JFST ze zdalnym modułem uzbrojenia Protector RS4

Wspomniany kontrakt obejmuje opracowanie i dostawę prototypowych transporterów Boxer (w wersji A2) wyposażonych w Protector RS4, a także przeprowadzenie prób z udziałem tej nowej konfiguracji. Jeśli te wykażą sens pozostania przy tym połączeniu, program rozwoju JFSTsw przejdzie do fazy produkcji seryjnej, zapewniając Bundeswehrze nowe pojazdy z myślą o nadzorowaniu stanowisk artyleryjskich w połączeniu z prowadzeniem rozpoznania.

Czytaj też: Opracował projekt i makietę bomby nuklearnej. W nagrodę odwiedziło go CIA i FBI

Zdalny moduł uzbrojenia Protector RS4 został zaprojektowany i stworzony do działania w ekstremalnych warunkach środowiskowych tak, aby pozwolić żołnierzom działać z bezpiecznej pozycji i wykorzystywać stabilizowaną optykę precyzyjną i laser do obserwacji, wykrywania i angażowania celów z większą dokładnością. Jego możliwości obejmują wyposażenie z karabinami maszynowymi kalibru 5,56 mm, 7,62 mm oraz 12,7 mm oraz granatnikami 40 mm na czele, ale może również sięgnąć po przeciwpancerne pociski kierowane FGM-148 Javelin w formie jednej wyrzutni.