Reklama
aplikuj.pl

Trendy w pielęgnacji cery

Pielęgnacja cery realizowana zgodnie z najgorętszymi trendami może przyjmować różne postacie. Na jaką metodę się zdecydować? Najlepiej na tę, która najlepiej służy naszej skórze.

Skin streaming

Skin streaming jest jednym z najnowszych trendów kosmetycznych w pielęgnacji cery. Nadaje się on do różnych typów skóry, zarówno do trądzikowej jak i tej bardziej wrażliwej. Na czym polega? Jest to swego rodzaju powrót do kosmetycznego minimalizmu. Oczyszczanie, nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna to trzy podstawowe kroki w tej pielęgnacji. Istotą metody jest dobór niewielkiej liczby, idealnie dopasowanych do potrzeb skóry kosmetyków. W skin streamingu stawiamy na produkty wysokiej jakości, o przebadanych składach. Świetnie sprawdzą się tu produkty drogeryjne, ale również te apteczne. Znane z zaopatrywania się w aptekach w kosmetyki, które pozwolą zapewnić naprawdę spektakularny efekt są Francuzki. Do perfekcji opanowały one poszukiwanie kosmetycznych perełek, które pozwalają osiągnąć zdrową i młodzieńczą cerę bez godzin spędzanych przed lustrem. Takie podejście świetnie wpisuje się w skin streaming.

Skin cycling

Nie każdej skórze sprawdza się używanie wciąż tych samych produktów pielęgnacyjnych. Niektóre cery będą reagować na przykład zapychaniem, albo niewystarczającym poziomem nawilżenia. Tu z pomocą przychodzi inna metoda – skin cycling. W jaki sposób działa ten sposób pielęgnacji cery? Podobnie jak w przypadku skin streamingu, wybieramy wysokiej jakości produkty o konkretnym działaniu – zamiast jednak decydować się zaledwie na kilka produktów, wybieramy nawet kilka zestawów do pielęgnacji i używamy ich w rotacyjny sposób. Dzięki temu, skórze dostarczyć można znacznie więcej pozytywnie działających na nią składników, na przykład ceramidów, kolagenu, peptydów. Różne są opcje rotacyjnego używania produktów – można na przykład zmieniać cały zestaw po kilku dniach lub używać codziennie innego serum czy kremu. Skin cycling wymaga uważnego obserwowanie swojej skóry, które pozwoli nam osiągnąć najlepszy efekt.

Wieloetapowa pielęgnacja twarzy

Metodą wykorzystującą najwięcej produktów w czasie jednej „sesji” pielęgnacyjnej jest wieloetapowa pielęgnacja twarzy. Jest to sposób zaczerpnięty z rytuałów pielęgnacyjnych Japonek i Koreanek, słynących z pięknej i długo wyglądającej młodzieńczo cery. W wieloetapowej pielęgnacji, nacisk kładziony jest jest na oczyszczanie i nawilżanie. Oczyszczanie przebiega dwuetapowo. Najpierw traktujemy skórę produktem na bazie olejowej, który znakomicie poradzi sobie z usunięciem makijażu czy resztek filtrów UV, później wybieramy produkt na bazie wody, na przykład piankę lub żel, które oczyszczą dogłębnie pory. Następnie stosujemy tonik, którego głównym zadaniem jest przywrócenie odpowiedniego poziomu pH w skórze, ukojenie jej. Nawilżanie również przebiega w kilku fazach. Najpierw używamy produktu takiego jak esencja, która ma płynną konsystencję i świetnie przygotowuje cerę do dalszych etapów, potem stosujemy skoncentrowane serum, a następnie krem. Produktem, o którym również nie należy zapominać jest kosmetyk z filtrem UV. Taka pielęgnacja cery pozwala na jej głębokie nawilżenie i odżywienie, które będą dawać długofalowe efekty.

Artykuł partnera.