Reklama
aplikuj.pl

Na trójkołowcu Arcimoto MLM poczujecie się, jak w najostrzejszym zakręcie na motocyklu

trójkołowcu Arcimoto MLM, Arcimoto MLM,

Firma Arcimoto rozwija się w najlepsze i po zaprezentowaniu pozbawionego kierowcy pojazdu dostawczego D1 i otwarciu nowego zakładu produkcyjnego w USA, pochwaliła się nowym niestandardowym ebike. To elektryczny trójkołowiec napędzany pedałami Arcimoto MLM.

Ogłoszenia doczekał się interesujący trójkołowiec Arcimoto MLM, ale na jego premierę musimy jeszcze czekać

MLM to skrót od Mean Lean Machine, czyli pojazdu nastawionego na spore przechylanie się podczas jazdy. W ofercie Arcimoto ma być „częścią floty pojazdów zmierzających w kierunku masowej produkcji pojazdów Fun Utility Vehicle, Deliverator, Roadster, Rapid Responder i Flatbed w nowym zakładzie RAMP”. Na ten moment MLM to nazwa kołowa, a sam pojazd jest prototypem, który będzie wykorzystywał opatentowaną przez Arcimoto technologię przechylania, która umożliwia wchodzenie w zakręty jak na tradycyjnym jednośladzie, ale z większą trakcją i stabilnością.

Z oficjalnych informacji wiemy, że Arcimoto zamierza osiągnąć zasięg ponad ponad 320 km na jednym ładowaniu dzięki dodatkowym akumulatorom, każde z kół będzie miało własny silnik elektryczny w piaście, a wysiłek pedałującego rowerzysty będzie zasilał generator, który z kolei będzie napędzał rower za pomocą wbudowanej przepustnicy. Stąd brak tradycyjnych napędów pasowych, czy łańcuchowych.

Czytaj też: Inspekcja wydruków 3D z metalu ma być prostsza. Opracowano nowy szybszy i tańszy sposób

O wygodę zadba amortyzator sprężynowy, platforma będzie obsługiwała szybkie ładowanie, a w praktyce MLM będzie mógł pełnić formę urządzenia do ćwiczeń stacjonarnych. Cena i dostępność, jak również dokładna specyfikacja, to obecnie tajemnica, ale MLM można już zamówić w przedsprzedaży w ramach 100 dolarów kaucji.