Reklama
aplikuj.pl

Tryb retro zawitał do aplikacji Waze

Tryb retro zawitał do aplikacji Waze

Nawigacja Waze, która od 2013 roku należy do Google, przez jakiś czas sprawi, że poczujemy nostalgię za dawno minionymi latami. Wszystko dzięki nowym trybom – lata 70., 80. i 90. 

Waze dostaje „retro look”

Od razu zaznaczamy, że jest to zmiana kosmetyczna, która jednak może spodobać się wielu osobom, bo zwyczajnie – jest ładna i ciekawa. W zależności od wybranego trybu, interfejs w aplikacji będzie wyglądał inaczej. DJ jako nawigator i poruszająca się po mapie kwiecista furgonetka w stylu kultowego „Ogórka” wprowadzą nas w nastrój lat. 70.. Lata 80. wprowadzą instruktorkę fitnessu prowadzącą nas przez trasę i podrasowaną ikonę samochodu w stylu DeLoreana. Motyw inspirowany latami 90. przynosi z kolei gwiazdę pop w roli nawigatora i pick-up’a mknącego po cyfrowych drogach.

Ta aktualizacja nie przyniesie więc żadnych nowych funkcji, a Retro Mode zawita do Waze jedynie na jakiś czas, choć nie zostało jeszcze sprecyzowane, na jak długo. Warto jednak wspomnieć, że w celu zapewnienia jak najlepszych „retro doświadczeń” Waze razem ze zmianą stylistyki, wprowadza też możliwość włączenia playlist zawierających popularne utwory z tamtych czasów. Problemem może być jedynie dostępność, bo wedle tego, co nam wiadomo, funkcja dostępna jest na całym świecie, ale tylko w języku angielskim, francuskim i portugalskim.