Reklama
aplikuj.pl

Tryby gry w NFS Unbound mają pewien zgrzyt

nfs unbound

Deweloperzy NFS Unbound zdradzili kolejne detale na temat swojej gry. Dotychczas fantastycznie zapowiadający się tytuł skrywa jednak pewne niedoróbki.

Jazda dowolna i zloty w NFS Unbound

Lakeshore Online to sieciowa wersja NFS Unbound. Grę będzie można przejść w wersji offline, ale dla fanów jazdy ze znajomymi czekać będzie również specjalnie zaprojektowana rozgrywka. Gracz przechodzący NFS Unbound w trybie online sprawdzić będzie mógł tryb jazdy dowolnej oraz zloty.

Jazda dowolna

Swobodna jazda jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa – luźną przejażdżką po Lakeshore, od Kennedy Drive do Edgewater, od North Oaks po Lakeshore Quarry. Zwiedzaj świat Need for Speed Unbound w towarzystwie do 15 kierowców na serwerze. W trybie swobodnej jazdy możesz wykonywać misje, takie jak strefy driftu, próby prędkości, fotoradary i skoki, zgarniać przedmioty do zebrania lub jeździć na Zloty, aby brać udział w listach wyścigów. Możesz naprawić furę na stacjach benzynowych lub zawinąć do kryjówki, aby ulepszyć lub dostosować swój samochód lub kierowcę albo kupić i sprzedać jakieś auta.

Czytaj też: Wymagania Crisis Core Final Fantasy VII Reunion, które kiedyś działało na PSP

Zloty

Zloty w Lakeshore Online to miejsce, w którym możesz dowieść swoich umiejętności i popisać się swoją maszyną. Biorąc udział w Zlocie online, masz do wyboru wiele list wyścigów, w których możesz wziąć udział, z różnymi klasami wymaganych samochodów. Niektóre listy oferują wyścigi jednoklasowe, co oznacza, że wymagana jest tylko jedna klasa samochodu. Inne listy dotyczą wyścigów wieloklasowych, więc w jednym wyścigu może być wymagany samochód klasy A, a w innym – klasy S+. Będziesz potrzebować solidnej stajni fur o różnych stopniach podrasowania i klasach, aby zapewnić sobie możliwość rywalizacji w każdej liście sieciowej. Zawsze możesz użyć wypożyczonego samochodu, ale to jak chodzenie w cudzych butach. Wybór należy do ciebie – możesz też kolekcjonować zacne maszyny wyścigowe. Na każdej liście wyścigów znajdziesz wiele zawodów, takich jak wyścigi uliczne, próby prędkości i wyścigi typu „Król zakrętów”. Są to dokładnie te same rodzaje wyścigów, które są dostępne na Zlotach w kampanii. Po przybyciu na Zlot i rozpoczęciu listy wyścigów możesz zaprosić wszystkich na serwerze (kto pierwszy, ten lepszy – kto późno przychodzi, ten sam sobie szkodzi) lub zaprosić tylko członków swojej grupy. Do listy wyścigów może dołączyć do siedmiu innych kierowców. Kiedy ruszy pierwszy wyścig, zacznie się walka o zwycięstwo. Nie odpuszczaj. Wygraj listę wyścigów, aby dostać jak najwięcej gotówki – a im więcej kierowców dołączyło do listy wyścigów, tym więcej gotówki można zarobić.

Tryb online NFS Unbound niedokończony na premierę?

Przyjrzyjmy się jeszcze szczegółom Lakeshore Online, na które uwagę zwracają deweloperzy.

 • Lakeshore Online obsługuje do 16 graczy na danym serwerze.
 • W listach wyścigów może brać udział maksymalnie 8 graczy.
 • Grupa może się składać maksymalnie z 4 graczy.
 • W Lakeshore Online nie ma pauzy. Możesz otworzyć menu, ale gra będzie kontynuowana.
 • Do rozpoczęcia listy wyścigów wymaganych jest co najmniej 2 graczy.
 • Po pierwszym uruchomieniu zobaczysz komunikat o włączeniu funkcji Cross-Play. Jeśli chcesz się ścigać tylko na swojej platformie, możesz później wyłączyć funkcję Cross-Play w ustawieniach gry w menu głównym przed przejściem do Lakeshore Online.
 • Im więcej się ścigasz i im więcej wygrywasz, tym więcej zdobywasz PD (to ikona w prawym górnym rogu ekranu, między klasą samochodu a gotówką). Sprawdź wyzwania rangi – na nich można zarobić najwięcej.
 • W dniu premiery pora dnia w trybie swobodnej jazdy w Lakeshore Online jest ustawiona na dzień i się nie zmienia.
 • Jednak wyścigi na listach wyścigów dostępnych na Zlotach będą miały zmienną pogodę i porę dnia.
 • W dniu premiery w Lakeshore Online nie będą dostępne zakłady o furę ani zakłady poboczne.
 • W dniu premiery w Lakeshore Online nie będzie gliniarzy.
 • W dniu premiery w Lakeshore Online nie będą dostępne Rozróby.

Czytaj też: Splinter Cell Remake na pierwszych grafikach, a oryginalna gra za darmo

Gracze już teraz nie są zadowoleni z tego, że tryb Lakeshore Online wydaje się być dalej w produkcji. Nie pojeździmy w nocy, nie będzie pościgów policyjnych, zabraknie trybu Rozróby… Twórcy mają zapewne plany na wprowadzenie tego wszystkiego po premierze, ale dlaczego gracze mają płacić pełną cenę za nieskończony tytuł? A jeśli gry nie kupią, to skończy się jak NFS Heat, którego planowane wsparcie trafiło do kosza.