WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

TSMC, AMD i Google łączą siły dla układów krzemowych 3D

TSMC, AMD i Google łączą siły dla układów krzemowych 3D

Według najnowszych informacji od Nikkei Asia, Google i AMD będą pierwszymi klientami zaawansowanego projektu chipów 3D. Te dwie firmy przygotowują projekty nowego sposobu produkcji układów krzemowych, pomagając wiodącemu TSMC w testach i certyfikacji.

Nowy sojusz dla układów krzemowych 3D

Razem z rozwojem technologii, większymi wymaganiami i przechodzeniem na coraz to niższe, bardziej zaawansowane procesy produkcyjne układów krzemowych, które znajdują się w każdym elektronicznym urządzeniu z możliwością przeprowadzania obliczeń, staje się trudniejsze.

Czytaj też: To jest już koniec marki SanDisk
Czytaj też: Gigabyte prezentuje Radeony RX 6800 i XT
Czytaj też: Jak RTX 3060 Ti wypada w testach 3DMark?

Utrzymanie firmy produkującej krzem wymaga ogromnych inwestycji i ogromnej wiedzy, a przetrwanie na tym rynku w pojedynkę wcale nie jest takie łatwe. Stąd zapewne wzięła się współpraca trzech gigantów, którzy mają na celu przyspieszenie rozwoju procesu produkcji układów krzemowych 3D.

Czytaj też: Eluktronics QHD Edition pierwszymi na świecie laptopami z tak świetnym ekranami
Czytaj też: Zegary i test Sapphire Radeon RX 6800 XT i RX 6800 NITRO+
Czytaj też: Czy GeForce RTX 3060 Ti nadaje się do kopania kryptowalut?

TSMC wdroży technologię produkcji krzemu 3D w swoim zakładzie w Miaoli, który ma rozpocząć masową produkcję w 2022 roku. Google oraz AMD, jako pierwsi odbiorcy tych obiecujących rdzeni, będą mieli znaczącą przewagę nad innymi firmami (via TechPowerUp).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News